Najednou to jde: Samsung a LG bez digitálních fotoaparátů

Najednou to jde: Samsung a LG bez digitálních fotoaparátů

Jelikož Saudská Arábie před časem zakázala používání mobilních telefonů vybavených fotoaparáty, výrobci stáli před rozhodnutím, co dál. Pětadvacet milionů obyvatel je ale už dostatečný důvod k vytvoření samostatných modelových řad. Samsung a LG, jedni z největších výrobců fotomobilů, ustoupili a pro saudskoarabský trh připraví nové telefony. Zajímavé je, že tito výrobci mají v okolních, méně konzervativních zemích se svými fotomobily velký úspěch.

I u nás často čtu v diskusích požadavky uživatelů na mobilní telefony bez fotoaparátu. Důvody jsou samozřejmě jiné než v arabském světě, nejde zde o společenské a náboženské zvyklosti. Řada lidí fotomobil nechce kvůli tomu, že fotoaparát nevyužije nebo nechce využívat; tak proč za něj platit?

Otázkou je, o kolik by telefon bez fotoaparátu byl levnější – a také, jestli by pro výrobce mělo smysl jej nabízet. Takový mobil by neměl šanci u operátorů, mohl by se prodávat jen v běžných obchodech. Musel by být vyráběn v menších sériích, byly by zde další náklady na logistiku a distribuci. Zboží také potřebuje marketing, je třeba investovat do propagace. Nebyl by mobil bez fotoaparátu po sečtení všech položek nakonec stejně drahý jako stejný a masově prodávaný fotomobil?

Témata článku: LG, Samsung, Fotoaparát

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • asdawe 27. 6. 2004 10:38:44
    No, nevybavuju si, ze bych videl jediny telefon, u ktereho by byl...
  • asdawe 27. 6. 2004 10:32:56
    Mimochodem - ten zakaz fotografovani se stativem na Karlove moste byl...
  • Ardan 25. 6. 2004 12:28:33
    Take nemusim mit v mobilu tu parodii na fotak, MMS, MP3, video a podobne...
Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 5X: Foťák s optickým zoomem i pro střední třídu

Xiaomi Mi 5X: Foťák s optickým zoomem i pro střední třídu

** Xiaomi dostává optický zoom i do vyšší střední třídy ** Smartphone nabízí skvělý poměr výkonu a ceny ** LTE v pásmu 800 MHz zatím chybí

26.  7.  2017 | Miksa Martin | 5

360° kamerky se stanou běžnou součástí smartphonů. První modely už se prodávají

360° kamerky se stanou běžnou součástí smartphonů. První modely už se prodávají

** Dnes pro natáčení VR obsahu používáme samostatné 360° kamerky ** ProTruly a HT Optical ji implementovali do telefonu ** Během pár let by mohly být běžnou součátí telefonů

18.  7.  2017 | Miksa Martin | 9


komerční sdělení

Komerční sdělení