Najednou to jde: Samsung a LG bez digitálních fotoaparátů

Jelikož Saudská Arábie před časem zakázala používání mobilních telefonů vybavených fotoaparáty, výrobci stáli před rozhodnutím, co dál. Pětadvacet milionů obyvatel je ale už dostatečný důvod k vytvoření samostatných modelových řad. Samsung a LG, jedni z největších výrobců fotomobilů, ustoupili a pro saudskoarabský trh připraví nové telefony. Zajímavé je, že tito výrobci mají v okolních, méně konzervativních zemích se svými fotomobily velký úspěch.

I u nás často čtu v diskusích požadavky uživatelů na mobilní telefony bez fotoaparátu. Důvody jsou samozřejmě jiné než v arabském světě, nejde zde o společenské a náboženské zvyklosti. Řada lidí fotomobil nechce kvůli tomu, že fotoaparát nevyužije nebo nechce využívat; tak proč za něj platit?

Otázkou je, o kolik by telefon bez fotoaparátu byl levnější – a také, jestli by pro výrobce mělo smysl jej nabízet. Takový mobil by neměl šanci u operátorů, mohl by se prodávat jen v běžných obchodech. Musel by být vyráběn v menších sériích, byly by zde další náklady na logistiku a distribuci. Zboží také potřebuje marketing, je třeba investovat do propagace. Nebyl by mobil bez fotoaparátu po sečtení všech položek nakonec stejně drahý jako stejný a masově prodávaný fotomobil?

Diskuze (14) Další článek: SMS a MMS: záchrana mobilních operátorů

Témata článku: LG, Samsung, Fotoaparát, Digitální fotoaparát, Foto

Určitě si přečtěte