Nápad: jak testovat slovníky T9 v mobilních telefonech

V e-mailové GSM konferenci se před chvílí objevil nápad, jak testovat slovníky pro prediktivní psaní v mobilních telefonech: T9, Zi, iTap. Základem by bylo vytvořit testovací, standardizovanou větu, kterou bychom na všech testovaných telefonech zkusili napsat. Měřil by se potom například počet stisků kláves, které jsou pro napsání nutné, anebo bychom telefonu dávali trestné body za slova, která nezná, nebo je má zanořena až velmi hluboko. Vtipné by bylo uvádět výtvory, které telefon vymyslel.

Nyní zbývá vymyslet testovací větu. Neměla by být příliš triviální, aby mezi telefony byly nějaké rozdíly, na druhou stranu ale ani příliš složitá, abychom nebyli odtrženi od reality. V redakci padají tyto návrhy:

  • Tak už to bývá, když se člověk pustí do křížku s jazykem.
  • Příliš žluťoučký kůň úpěl ďábělské ódy. 
  • Naval čmajznutej dekl z putyky.

Víc hlav víc ví, proto by se nad tímto tématem mohla rozvinout diskuse. Věty samozřejmě nemohou být tak krátké jako příklady výše - testovat musíme buď dlouhé souvětí, nebo více krátkých vět za sebou.

Diskuze (53) Další článek: Nový Philips 350 je určen pouze mladým

Témata článku: Test, Telefon, Mobilní telefon, Mobil, Nápad


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39