Napster Mobile: hudební dítko O2 a Ericssonu

Tisková zpráva

Ericsson a Napster spustily společně s irským operátorem O2 službu Napster Mobile. O2 Ireland se tak stal prvním operátorem, který tuto službu v Evropě uvedl do komerčního provozu a je také prvním operátorem, který nabízí službu i-mode. Zákazníci O2 Ireland získají díky Napster Mobile přístup k více než dvěma milionům skladeb, které má Napster ve svém katalogu stejně jako přístup k mobilnímu obsahu Ericssonu z celého světa. Díky tzv. i-mode je to nyní možné i prostřednictvím internetového prohlížeče .

Napster Mobile umožní klientům O2 hledat, prohlížet a nakupovat obsah podle vlastní volby. Stačí k tomu mobilní telefon s wapem nebo s podporou Javy, nově také poslouží internetový prohlížeč. Pokud si zákazník nemůže vybrat, má Napster Mobile také službu, která mu obsah doporučí podle toho, jaká kritéria si nastaví. Funkce dvojího doručení zase umožňuje, že skladby, které si uživatelé koupí pro svůj mobilní telefon, pošle Napster Mobile také do jejich osobního počítače. Napster Mobile umožňuje zákazníkům prostřednictvím jejich telefonu také přístup k pokročilému programu Napsteru v podobě nahrávky nových umělců nebo nejhranější písničky dne.

Těší nás, že jsme se stali prvním evropským operátorem, který spustil Napster Mobile. O Napsteru je známo, že je to jedna z největších hudebních značek s katalogem čítajícím dva miliony nahrávek. Zaznamenali jsme zájem našich zákazníků o mobilní hudbu a jsme rádi, že jsme pro naši i-mode službu získali právě katalog Napsteru,“ říká Gerry McQuaid, obchodní ředitel O2 Ireland.

John Hennessy, generální ředitel Ericsson Ireland dodává: “Věříme, že zákazníci O2 Ireland budou nadšeni touto atraktivní službou. Hudba je pro operátory důležitou oblastí a Napster Mobile s funkcí i-mode otevírá příležitosti pro další operátory, kteří by ji chtěli spustit.

Jsme nadšení, že společně s O2 Ireland spouštíme jako první v Evropě Napster mobile a věříme, že se tato služba stane úspěšným protějškem její internetové verze. Hudební fanoušci mohou prostřednictvím Napster Mobile získat přístup k největšímu on-line katalogu hudby kdykoliv a odkudkoliv – to je perfektní rozšíření nabídky dosavadních služeb společnosti Napster,“ říká Brad Duea, prezident Napsteru.

Ericsson bude zodpovědný za nepřetržitou správu služby pro O2 díky uzavřené smlouvě o správě služeb. Podobnou dohodu uzavřel Ericsson a Napster před časem také s portugalským operátorem TMN.

Váš názor Další článek: Jak přidat do Wikipedie souřadnice pro Google Earth

Témata článku: Ericsson, Mobil


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14