Nástupce Sony Ericssonu K800i odhalen

Jedním z hlavních lákadel dnešní tiskové konference Sony Ericssonu byl avizovaný nástupce špičkového modelu K800i. Spíše než s revolučními změnami ale přichází novinka K810i jen s kosmetickými úpravami.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Varianta Noble Blue

Na první pohled přehlédnutelné je pětimilimetrové zúžení. Co však zaručeně nepřehlédnete, jsou kruhová tlačítka numerické klávesnice. Už dnes si troufnu tvrdit, že právě tato tlačítka budou v uživatelích vyvolávat kontroverze. Jinak nebyly designové změny nijak radikální.

Sony Ericsson K810i je vybaven 3,2 megapixelovým fotoaparátem s xenonovým bleskem a se softwarovými nástroji pro pohodlnější mobilní fotografování. Fotografie zachycené třeba s pomocí vestavěného stabilizátoru obrazu si můžete prohlédnout na displeji s rozlišením 240 × 320 bodů a schopností zobrazit až 262 144 barevných odstínů. Vnitřních 64 MB plus dalších 128 MB na dodávané paměťové kartě Memory Stick Micro je pro běžné použití naprosto dostačujících.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Varianta Golden Ivory

Co však českého uživatele příliš nenadchne je přítomnost technologie pro práci v sítích třetí generace a s ní spojená absence EDGE. Zatímco K810i je čistokrevným nástupcem K800i, model K790i se svého nástupce dočká zřejmě jen v podobě telefonu K818c, který však už podle svého označení bude určený především pro oblast jihovýchodní Asie.

Diskuze (42) Další článek: Následovník Sony Ericssonu K510i je tady

Témata článku: Sony, Ericsson, Kontroverze, Sony Ericsson K810i, Son, Revoluční změna, Softwarový nástroj, Nástup, Nástupce

Určitě si přečtěte