Naučte symbianové Nokie číst zprávy v češtině

V článku se zkušenostmi s Nokií E71 jsem vychvaloval možnosti hlasových funkcí tohoto přístroje. Telefon rozeznává hlas a vaše povely, nemusíte ho přitom učit žádné příkazy. Prostě vám rozumí. Perfektní je také hlasová pomoc, kdy vám telefon inteligentně předčítá například polohu v adresáři a nalezené jméno. Při chůzi se sluchátky v uších nebo při jízdě v autě teprve oceníte takové vychytávky.

Jednou z užitečných hlasových funkcí je i čtení zpráv. Například si stáhnete e-mail a necháte telefon přečíst hlavičky došlých zpráv. Vybrané zprávy si pak můžete nechat přečíst celé. Telefon vám samozřejmě přečte i textovky nebo multimediální zprávy. Jenomže tato funkce standardně není dostupná v češtině a zprávy jsou čteny s anglickou výslovností.

Hledal jsem další jazyky na webu Nokie, nebo i přímo z telefonu. Ve svém hledání jsem ale nebyl dost trpělivý, a tak děkuji Jardovi z diskuze pod článkem, který na možnost stažení českého jazyka upozornil. Český hlas pro čtení zpráv je dostupný pod funkcí Stáhnout! (nebo také Katalog u starších telefonů). Dále v nabídce zvolte Office, Speech a vyberte poslední položku Zdena-Czech. Buďte trpěliví, protože položky se načítají podle rychlosti vašeho připojení k internetu. Po stažení a instalaci vyhledejte funkci Mluvení a jazyk zvolte z Angličtiny na Češtinu. Zprávy vám bude předčítat ženský robotický hlas se jménem Zdena, jeho rychlost a hlasitost si můžete nastavit.

Funkce pro četní zpráv není novinkou modelu E71 a je dostupná i ve starších symbianových Nokiích.

Diskuze (101) Další článek: Xperia X1 už brzy na Britských ostrovech

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Zprávy, Číst

Určitě si přečtěte