Naučte symbianové Nokie číst zprávy v češtině

V článku se zkušenostmi s Nokií E71 jsem vychvaloval možnosti hlasových funkcí tohoto přístroje. Telefon rozeznává hlas a vaše povely, nemusíte ho přitom učit žádné příkazy. Prostě vám rozumí. Perfektní je také hlasová pomoc, kdy vám telefon inteligentně předčítá například polohu v adresáři a nalezené jméno. Při chůzi se sluchátky v uších nebo při jízdě v autě teprve oceníte takové vychytávky.

Jednou z užitečných hlasových funkcí je i čtení zpráv. Například si stáhnete e-mail a necháte telefon přečíst hlavičky došlých zpráv. Vybrané zprávy si pak můžete nechat přečíst celé. Telefon vám samozřejmě přečte i textovky nebo multimediální zprávy. Jenomže tato funkce standardně není dostupná v češtině a zprávy jsou čteny s anglickou výslovností.

Hledal jsem další jazyky na webu Nokie, nebo i přímo z telefonu. Ve svém hledání jsem ale nebyl dost trpělivý, a tak děkuji Jardovi z diskuze pod článkem, který na možnost stažení českého jazyka upozornil. Český hlas pro čtení zpráv je dostupný pod funkcí Stáhnout! (nebo také Katalog u starších telefonů). Dále v nabídce zvolte Office, Speech a vyberte poslední položku Zdena-Czech. Buďte trpěliví, protože položky se načítají podle rychlosti vašeho připojení k internetu. Po stažení a instalaci vyhledejte funkci Mluvení a jazyk zvolte z Angličtiny na Češtinu. Zprávy vám bude předčítat ženský robotický hlas se jménem Zdena, jeho rychlost a hlasitost si můžete nastavit.

Funkce pro četní zpráv není novinkou modelu E71 a je dostupná i ve starších symbianových Nokiích.

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Zprávy

Určitě si přečtěte

Mobily s logem Google: 10 let od prvního prototypu po Pixel 2

Mobily s logem Google: 10 let od prvního prototypu po Pixel 2

** První Android jsme zkoušeli před deseti lety v emulátoru. ** Tehdejší prototyp měl k dnešnímu smartphonu daleko. ** Přišla řada Nexus, pak Pixel a Google vždy udržel punc výjimečnosti.

Včera | Kůžel Filip, Kovaczicz Johanna | 3

Apple iPhone 8: každoroční upgrade ve stejném těle [recenze]

Apple iPhone 8: každoroční upgrade ve stejném těle [recenze]

** Tělo je prakticky stejné, až na skleněná záda ** Procesor je bestie, Apple předběhl konkurenci na řádný kus ** S designem si výrobce moc hlavu nelámal

22.  10.  2017 | Michlovský Jakub | 68