Naučte symbianové Nokie číst zprávy v češtině

V článku se zkušenostmi s Nokií E71 jsem vychvaloval možnosti hlasových funkcí tohoto přístroje. Telefon rozeznává hlas a vaše povely, nemusíte ho přitom učit žádné příkazy. Prostě vám rozumí. Perfektní je také hlasová pomoc, kdy vám telefon inteligentně předčítá například polohu v adresáři a nalezené jméno. Při chůzi se sluchátky v uších nebo při jízdě v autě teprve oceníte takové vychytávky.

Jednou z užitečných hlasových funkcí je i čtení zpráv. Například si stáhnete e-mail a necháte telefon přečíst hlavičky došlých zpráv. Vybrané zprávy si pak můžete nechat přečíst celé. Telefon vám samozřejmě přečte i textovky nebo multimediální zprávy. Jenomže tato funkce standardně není dostupná v češtině a zprávy jsou čteny s anglickou výslovností.

Hledal jsem další jazyky na webu Nokie, nebo i přímo z telefonu. Ve svém hledání jsem ale nebyl dost trpělivý, a tak děkuji Jardovi z diskuze pod článkem, který na možnost stažení českého jazyka upozornil. Český hlas pro čtení zpráv je dostupný pod funkcí Stáhnout! (nebo také Katalog u starších telefonů). Dále v nabídce zvolte Office, Speech a vyberte poslední položku Zdena-Czech. Buďte trpěliví, protože položky se načítají podle rychlosti vašeho připojení k internetu. Po stažení a instalaci vyhledejte funkci Mluvení a jazyk zvolte z Angličtiny na Češtinu. Zprávy vám bude předčítat ženský robotický hlas se jménem Zdena, jeho rychlost a hlasitost si můžete nastavit.

Funkce pro četní zpráv není novinkou modelu E71 a je dostupná i ve starších symbianových Nokiích.

Diskuze (101) Další článek: Xperia X1 už brzy na Britských ostrovech

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Číst, Zprávy

Určitě si přečtěte

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

** Stojíte o In kartu, ale nikdy se vám nechtělo ji složitě vyřizovat? ** S aplikací Můj Vlak je to snadné, fyzicky už kartu potřebovat nebudete ** 25% sleva na tři roky vyjde na necelou tisícovku, pro mladé 490 Kč

16.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 20