Navigace a Sony Ericsson: první pokus

Navigace už od loňska prožívají velký vzestup. Patřičně toho využila Nokia, která představila již tři přístroje s vestavěným GPS čipem, dávno již nabízí bluetoothové GPS moduly a ke všemu mapy zdarma. Sony Ericsson v tomto směru trochu zaspal, ale probouzí se. Spolu s novými telefony včera představil příslušenství s GPS modulem.

GPS přijímač Sony Ericsson HGE-100 je kombinací externího GPS modulu a stereofonních sluchátek s dálkovým ovládáním na kabelu. Přijímač je přímo vybaven integrovanou navigací (předpokládáme automatickou instalaci javové aplikace do telefonu). Uživatel si může zvolit mezi hlasovým nebo textovým navigováním. Zařízení dokáže ukládat navštívená místa, takže v případě návratu není nutné znovu zadávat všechny potřebné informace. Uložená místa lze prohledávat podle adresy, jména, společnosti i zájmového bodu.

Klepněte pro větší obrázek
GPS a sluchátka dohromady

Majitel HGE-100 jej může rovněž využít jako svého osobního trenéra. Javová aplikace Tracker dokáže zaznamenávat rychlost, vzdálenost, trasu i spálené kalorie. Uložená data lze dále analyzovat a sledovat tak jejich postupný vývoj.

Sony Ericsson HGE-100 je možné použít i jako dálkové ovládání hudebního přehrávače telefonu. Pokud uživateli nebudou vyhovovat dodávaná sluchátka, může je díky 3,5 mm jack konektoru vyměnit za svá oblíbená.

Kompatibilita tohoto příslušenství je zaručena u většiny nových telefonů (seznam zde), včetně oblíbeného modelu K800i.

Diskuze (12) Další článek: Sony Ericsson K850i: 5MPx, microSD a HSDPA

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Son, První pokus

Určitě si přečtěte