Návod: jak zprovoznit 3G video Eurotelu na smartphonech S60?

Na dnešek jsem chtěl připravit samostatný článek o online dopravních kamerách na novém wapu Eurotelu. Jenže ať jsem dělal, co jsem dělal, na smartphonu Nokia S60 se mi je nepodařilo zprovoznit. Stejně jsem na tom byl i při online přenos televize Óčko.

Při klepnutí na wapový odkaz se správně spustil přehrávač Real Player, vždy to ale skočilo chybou nebo časovou prodlevou. Předpokládal, že příčina bude zřejmě ve špatně nastaveném přístupovém bodu APN, ale ať jsem zkoušel cokoli, úspěch se nedostavil.

Dnes v diskuzi na Marigold.cz ale Martin Zikmund poradil, že kouzelné slůvko je Video. Na S60 je nutné připravit nový datový profil s tímto APN a nastavit ho v Real Playeru. Nyní už video funguje a můžeme se zase pozastavovat, proč Eurotel na wapu udává cenu 1 Kč, když jde ve skutečnosti o korunu za minutu.

Má to ale ještě jeden háček. APN Video nemůžete použít pro sledování jiného videa, třeba přenosu z vily Vyvolených nebo televize ČT24. V Real Playeru je proto nutné před tím manuálně v nastavení zvolit jiný datový profil – a před dopravními kamerami nebo jiným živým přenosem z portálu Eurotelu Live vrátit zpět profil Video.

Diskuze (13) Další článek: Oskar Vodafone chystá novou službu FlexiStrop

Témata článku: Návody, 3G, EU, Návod, Dopravní kamera, Euro

Určitě si přečtěte