Nejlepší firemní weby mají operátoři

Letos proběhl už druhý ročník čtenářské ankety Křišťálová Lupa 2007 - Cena českého Internetu, kterou vyhlašuje zpravodajský server Lupa.cz. Anketa oceňuje nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého Internetu za rok 2007. Hodnocení probíhá ve 14 různých kategoriích, které postihují weby od veřejných institucí, přes soukromé organizace až po různé zábavné a naučné portály. I letos byla udělena Anticena, což je webová obdoba filmových cen Plyšový lev nebo Zlatá malina.

Nás v anketě zaujala především kategorie Firemní web. V ní totiž na prvních dvou místech figurují stránky mobilních operátorů. Nejvíce se uživatelům internetu líbil web Vodafonu. Hodnocena byla ještě jeho starší podoba, neboť nové stránky červený operátor představil až 14. listopadu. Na druhé příčce v rámci firem Vodafonu zdatně sekunduje T-Mobile. Oba operátoři tak obhájili své loňské výsledky. Zajímavostí je, že do nominace se oproti minulému ročníku vůbec nedostal O2. Přitom na rozdíl od T-Mobilu poskytuje například neplacenou SMS bránu, takže by jeho stránky měly být uživatelům internetu teoreticky bližší. Struktura webu O2 je ale pro spoustu lidí zřejmě natolik složitá, že jej letos do ankety vůbec nenominovali.

Pořadí v kategorii Firemní web roku 2007:

UmístěníWebová stránka
1.Vodafone.cz
2.T-Mobile.cz
3.StudentAgency.cz
4.802.cz
5.Symbio.cz

A jak to celé vlastně probíhalo? Nominační fáze ankety Křišťálová Lupa 2007 se uskutečnila od 13. srpna do 9. září 2007. Finální hlasování, do kterého postoupilo v každé kategorii pět nejúspěšnějších, proběhlo potom od 24. září do 28. října 2007.

Diskuze (14) Další článek: Také Vodafone má ICQ v mobilu. Také zdarma!

Témata článku: Operátoři, Web, Druhý ročník

Určitě si přečtěte