Nejlepší produkty veletrhů Invex-Digitex v anketě Diamantové oko

I letošní dvojici veletrhů Invex-Digitex 2007 doprovázela tradiční anketa návštěvníků nazvaná Diamantové oko. Kdo zavítal na výstaviště, měl tento rok už po čtrnácté možnost pomocí SMS zprávy nebo hlasováním na internetu zvolit podle svého uvážení nejlepší produkt, službu nebo technologii každého z obou veletrhů.

Rozdělení do kategorií INVEX a DIGITEX bylo stanoveno pravidly jednoznačně podle umístění expozice vystavovatele. Podle slov ředitele obou veletrhů Petra Ondráška největší pozornost přilákaly světové novinky, na které vystavovatelé logicky nejvíce upozorňovali a i média jim věnovala zvýšenou pozornost, což se hodně odrazilo ve výsledcích hlasování.

Kralují digitální fotografie

V kategorii Diamantové oko veletrhu INVEX 2007 se vítězem stal grafický program Zoner Photo Studio 10. Mimochodem se jedná o software, pomocí kterého v redakci MobilManie upravujeme fotografie. Právě tento produkt pravidelně lákal na veletrzích svou expozicí spousty nadšenců do úprav a zpracování digitálních fotografií. Přednáškových programů se účastnila i řada populárních osobností a známých fotografů.

Druhé místo obsadila světová premiéra produktu Eset Smart Security, v rámci kterého je zakomponovaná i vylepšená verze antivirového programu NOD 32. Výjimečný je tento produkt hlavně v tom, že po prvotním instalování už pracuje zcela sám a přizpůsobuje své nastavení aktuálním potřebám. Na třetím místě skončil Acer s notebookem Acer Aspire 5920.

Diamantové oko v rámci veletrhu DIGITEX 2007 získala na první příčce společnost Canon s digitální zrcadlovkou Canon EOS 40D, která svými hlasy předstihla světovou premiéru druhé digitální zrcadlovky Olympus E-3. Nejatraktivnější expozici Digitexu měla firma Sony, která nejvíce zaujala v segmentu Blu-Ray přehrávačů spolu s LCD televizory Bravia. Právě LCD Sony Bravia KDL-40D3000 obsadil v hlasování návštěvníků třetí místo.

Nejlepší třicítka produktů ankety Diamantové oko v absolutním pořadí (bez rozlišení kategorie)
1.grafický program Zoner Photo Studio 10
2.bezpečnostní balík ESET Smart Security
3.digitální zrcadlovka Canon EOS 40D
4.digitální zrcadlovka Olympus E-3
5.LCD televizor Sony Bravia KDL-40D3000
6.notebook Acer Aspire 5920
7.notebook Fujitsu Siemens Lifebook S6410
8.digitální zrcadlovka Sony Alfa A700
9.videokamera Sony HDR-CX6EK
10.fotografická tiskárna Canon PIXMA iP4500
11.procesor Intel Core 2 na jádře Penryn
12.videokamera Canon HG10
13.Blue-Ray přehrávač Sony BDP-S500
14.konzole Sony Playstation 3
15.čtyřjádrový procesor AMD Opteron
16.grafický editor Adobe Photoshop CS3
17.demarkační zařízení pro VPN přepojování Optiswitch 930
18.LCD televizor Sharp AQUOS LC-52HD1E
19.videokamera JVC Everio GZ-HD7
20.počítač HP Pavilion
21.notebook Sony Vaio
22.bezpečnostní řešení AVG Internet Security SBS Edition
23.gramofon Clearaudio Statement
24.program Acronis True Image Home 11 CZ
25.notebook Lenovo ThinkPad X61
26.počítač Home Theatre PC Fujitsu Siemens Scaleo EV
27.systém inteligentního řízení domácnosti Crestron
28.kompaktní fotoaparát Canon PowerShot G6
29.digitální satelitní přijímač AB IPBox 250S PVR
30.konzole Microsoft Xbox 360

Ceny udělili také mediální partneři soutěže:

  • Časopis Computer společně s internetovým serverem Živě.cz ocenil jako nejlepší počítačový produkt čtyřjádrový procesor AMD Opteron.
  • Časopis Mobility společně s internetovým serverem Mobilmania.cz vybíral nejlepší mobilní zařízení a zvolil komunikátor HTC TyTN II.
  • Časopis DIGIfoto společně s internetovým serverem DIGIArena.cz ocenil jako nejlepší produkt pro digitální fotografii digitální zrcadlovku Canon EOS 40D.
  • Internetový server AVMania.cz vybíral cenu pro nejlepší produkt z oblasti audia a videa a vybral LCD televizor s LED podsvětlením Samsung LE70F96BDX.
  • Internetový server Doupě.cz považuje za nejlepší herní produkt výstavy RPG hru Zaklínač, kterou vydala firma CD Projekt.
  • Časopis Connect! vybíral nejlepší produkt pro podnikové informační systémy a zvolil podnikový informační systém BYZNYS VR od firmy J.K.R.
Diskuze (2) Další článek: Nokia chce být zelená

Témata článku: Ostatní, Diamant, HTC Tytn, HTC Tytn II, Veletrh, Invex, Produkt, Digitální zrcadlovka, Canon Pixma, Oko

Určitě si přečtěte