Nejvíce textových zpráv stále odesílají Filipínci

Počet odeslaných textových a multimediálních zpráv rok od roku celosvětově roste. Zastaví se vůbec někdy tento trend? Podle společnosti Acision, která dodává technologie pro posílání zpráv a jejich účtování více než 300 světovým operátorům a poskytovatelům služeb, vzrostl globální objem zpráv SMS v novoročním období na přelomu roku 2007 a 2008 o 30 procent proti stejnému období loňského roku. Uživatelé telefonů po celém světě odeslali závratných 43 miliard textových zpráv, aby popřáli svým blízkým šťastný Nový rok.

Silný růst byl zaznamenán na vyzrálých i rozvíjejících se trzích – v Portugalsku se množství odeslaných SMS o svátcích proti loňskému roku téměř ztrojnásobilo a holandský operátor KPN zaznamenal zdvojnásobení počtu zpráv odeslaných na Silvestra. Avšak skutečně největší růst byl zaznamenán na rozvojových trzích – například v Indii, kde 220 milionů mobilních účastníků odeslalo přes miliardu textových zpráv, což je 300% nárůst obvyklého denního množství. Filipíny si udržely pozici textové metropole světa – 50 miliónů mobilních účastníků zde odeslalo neuvěřitelných 1,39 miliardy textových zpráv.

Češi odeslali v porovnání s předchozím rokem na Silvestra celkově méně textových zpráv, ale uskutečnili více hovorů a odeslali výrazně větší počet multimediálních zpráv MMS. Celkově bylo v průběhu silvestrovské noci v sítích českých mobilních operátorů odesláno téměř 290 tisíc multimediálních zpráv, což představuje 25% nárůst v síti operátora Telefonica O2, 24% nárůst počtu MMS v síti T-Mobile a 15% nárůst objemu MMS v síti operátora Vodafone.

Zdroj: Acision

Váš názor Další článek: Apple Macworld 2008: miliony iPhonů dobývají svět

Témata článku: Operátoři, Text, Filip

Určitě si přečtěte