Několik drbů o Hermione, následníkovi Sony Ericssonu P910i

Redaktoři serveru Engadget si popovídali se zaměstnanci Sony Ericssonu a vytáhli z nich pár zajímavých informací k novým modelům. Napřed se řešil telefon s kódovým označením Sakura. Jedná se o nástupce modelu S700i a pokud jste včera četli MobilManii, už víte, jak bude vypadat.

Očekávanější je ale Hermione – smartphone postavený na Symbianu UIQ, následník současného modelu P910i. Přestože se u bleskovky s prvními fotkami objevovaly jednoznačené příspěvky, že jde o podvod, Sony Ericsson potvrdil, že vnitřní klávesnice je skutečně pod displejem a nikoli na odklopené straně klávesnice jako u předchozích modelů. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
První fotky chystaného Sony Ericssonu: klávesnice je pod displejem

Hermiona bude podporovat sítě třetí generace, doufejme, že WCDMA. Bude mít jeden nebo dva megapixelové fotoaparáty, Bluetooth a dokonce Wi-Fi. Kapacita paměti by se měla počítat v řádu gigabajtů, ale spíš než pevnému disku v tomto případě věříme, že se tím myslela možnost rozšíření paměťovými kartami.

Nový smartphone by mohl být představen už v říjnu, na trh by se podle Engadget měl dostat v první polovině příštího roku.

Všechno je ale zatím samozřejmě jen neoficiální šuškanda.

Diskuze (10) Další článek: Hudební mobily nastupují, kdy vytlačí MP3 přehrávače?

Témata článku: Sony, Ericsson, Huawei P9, Son

Určitě si přečtěte