Německý T-Mobile má problém. Nechal si ukrást data zákazníků a šmíroval novináře

Německý telekomunikační gigant, společnost Deutsche Telekom pod kterou spadá i mobilní operátor T-Mobile, má problém. Provalila se totiž krádež osobních dat 17 milionů „mobilních“ klientů mezi které patřili i politici, ministři vlády a dokonce prý i prezidenti. O svá čísla se ale nedobrovolně podělili i filmové hvězdy, zbohatlíci, sportovci a třeba i televizní baviči. Samotný Deutsche Telekom potvrdil v sobotu únik v rozhovoru pro tamější deník Der Spiegel. Na veřejnost přitom vše prosáklo až po dvou letech, data se totiž ztratila už v roce 2006, tehdy prý společnost informovala příslušné orgány a podala žalobu na neznámého pachatele.

Klepněte pro větší obrázek
Odposlechy a únik osobních dat klientů. Má německý T-Mobile ve skříni ještě další kostlivce?

„Vyhledávání na internetu a sledování toků dat neukázalo, že by byly nabízena na černém trhu“, řekl tiskový mluvčí Telekomu. „Proto předpokládáme, že data nebyly přeneseny dále“. Společnost dále tvrdí, že údaje neobsahovaly čísla bankovních účtů a kreditních karet, za to lupiči znají jména, adresy a v neposlední řadě adresy e-mailových schránek zákaznáků. Podle deníku Der Spiegel však ukradená data již padly do rukou zločincům, přičemž dodává, že jejich další šíření může představovat bezpečností riziko. Také investigativní novináři se k informacím totiž pravděpodobně dostali od nějaké třetí strany…

A aby těch průšvihů nebylo málo, řeší se nyní další obchodování s informacemi. Tentokrát ovšem stojí za hranicí zákona právě Deutsche Telekom, zachtělo se mu totiž šmírovat některé blíže neurčené vysoce postavené manažery a novináře. Vše probíhalo přes najatou firmu, která pro německého telekomunikačního giganta odposlechla stovky tisíc jejich hovorů, které měly mimo jiné za cíl odhalit zdroje novinářů.

Zdroj: The Local

Diskuze (6) Další článek: Připomínáme: český rekord v eSeMeSkování už zítra na Invexu

Témata článku: Operátoři, Ostatní, T-Mobile, Problém, Nechal, Mobil, Němec, Novinář, Zákaz, Data, Mobil m, The Local

Určitě si přečtěte