Nesmrtelné HTC HD2 má další zářez: Windows RT

Víte, jaký je nejtvárnější chytrý telefon historie? Není to ani iPhone, ani žádný model z řady Nexus, ale stará dobrá „Há-Dé Dvojka“. Tedy HTC HD2, první gigahertzový smartphone a jeden z posledních s Windows Mobile, na trhu se totiž objevil na sklonku roku 2009, kdy už tato platforma fakticky umírala a společnost HTC přecházela na Android.

Hackeři z komunity okolo webu XDA Developers v průběhu posledních tří let dokázali pro tento model upravit téměř vše počínaje Windows Phone 7, WP8 a Ubuntu, konče systémy Meego a Android, který se na zařízení těší asi největší popularitě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Windows RT na HTC HD2 (Foto: Cotulla na Twitteru)

Nyní se do hry zapojil i ruský arcihacker komunity Cotulla a upravil pro tentýž telefon Windows RT, který podle prvních snímků běží na více než čtyřpalcové obrazovce docela dobře. Jen připomenu, že Windows RT je ořezaná verze Windows 8 pro procesory s architekturou ARM a přestože dokáže v omezené míře pracovat i s desktopem, soustředí se hlavně na prostředí Metro a jeho aplikace.

Klepněte pro větší obrázek 
Windows RT a Metro na HTC HD2 (Foto: Cotulla na Twitteru)

Programátor se zatím nesvěřil, co všechno funguje a kde to vázne, na svém Twitteru ale publikuje obrázky a diskuze k tématu se rozproudila také na samotném webu XDA Developers.

Diskuze (28) Další článek: TegraZone: výběrové hry nově i pro Windows RT

Témata článku: HTC, Apple iPhone 4GB, HTC HD2, Ořezaná verze, Windows RT


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62