Nokia + Kodak = lepší mobilní focení

Finská Nokia dala několikrát jasně najevo, že integrovaný foťáček (alespoň v případě jejich telefonů) není zbytečná hračka. S foťáčkem se má fotit a výstupy, tedy fotografie, se mají pořádně využít. Na základě této filosofie Nokia nejdříve představila Image Viewer – příslušenství, díky němuž si můžete fotografie prohlížet na obrazovce televizoru. O tomto přístroji jsme psali zde. Zajímavé příslušenství nyní následuje neméně zajímavá služba.

Nokia oznámila navázání spolupráce se společností Kodak. V určitém smyslu se jedná o událost vpravdě historickou, neboť dochází ke spojení dvou gigantů různých odvětví. Nokia vstupuje do svazku jakožto gigant na poli mobilních komunikací, Kodak hraje prim ve světě fotografií. Po vyslovení jmen těchto dvou společností je každému jasné, čeho se bude ona spolupráce týkat. Ano, jedná se o digitální fotografie.

Jak bude spolupráce Nokie a Kodaku vypadat? Nokia v podstatě naváže na existující službu Kodaku pod názvem "ofoto" , která umožňuje majitelům digitálních fotoaparátů sdílet, ukládat a objednávat tisk fotografií prostřednictvím internetu. Stejně jako oni, budou mít také majitelé Nokií možnost vytvářet svá on-line alba, ze kterých pak budou vybírat fotografie pro tisk. Na základě objednávky Kodak požadované fotografie vytiskne.

Sepětí Kodaku s Nokií přinese zákazníkům Nokie také speciální samoobslužné automaty, s jejichž pomocí bude možné pořízené fotografie přenést na papír během pěti minut. Program pro on-line správu digitálních fotografií bude distribuován společně s telefony Nokia 3650 a 6600. Pro Nokii 7650 a také 3650 bude možné program bezplatně stáhnout ze stránek Nokie nebo Kodaku.

Nokia věří, že spolupráce s Kodakem prohloubí zájem o obrazové služby, což následně povede ke zvýšení prodeje mobilů s integrovaným fotoaparátem. Jakým způsobem přijmou službu samotní uživatelé, ukáže až čas.

Témata článku: Nokia, Kodak, Nokia 3650, Zajímavá služba, Mobil, Lep, Focení

Určitě si přečtěte

Letní mobilní maturita. Poznáte těchto 29 mobilů?

Letní mobilní maturita. Poznáte těchto 29 mobilů?

** Máme pro vás jednoduchou poznávací hru bez výherců a poražených ** Máme pro vás jednoduché kousky i pořádné zapeklitosti ** Na kliknutí uvidíte obrázek, na druhé dostanete správnou odpověď

26.  7.  2017 | Kůžel Filip | 11

Kodak Ektra: zapomenutý v minulosti [recenze]

Kodak Ektra: zapomenutý v minulosti [recenze]

** Jedná se o druhý model obrozené společnosti Kodak ** Batoh na zádech modelu Ektra je bohužel jen na ozdobu ** Má 21Mpx fotoaparát, hybridní ostření a optickou stabilizaci

5.  2.  2017 | Měchura Milan | 23

Týden mobilně 366: Veletrh CES odpálil mobilní rok 2017 a my jsme byli u toho

Týden mobilně 366: Veletrh CES odpálil mobilní rok 2017 a my jsme byli u toho

** David vás pozdraví z Mekky. Tedy z Las Vegas a veletrhu CES ** Z kupy elektronického sena vytáhneme to zajímavé pro MobilManiaky ** Před kameru jsme vzali fotomobil Kodak Ektra

7.  1.  2017 | Kůžel Filip, Polesný David, Láska Jan | 4

Kodak Ektra: 75 let staré jméno znovu ožívá v podobě špičkového fotomobilu

Kodak Ektra: 75 let staré jméno znovu ožívá v podobě špičkového fotomobilu

** Ektra si z původního fotoaparátu nebere jen jméno, ale i design ** Výbavou odpovídá vyšší třídě ** Na trh dorazí v prosinci, prozatím ale jen do Velké Británie.

24.  10.  2016 | Miksa Martin | 9

Vyzkoušeli jsme první smartphone od Kodaku [MWC]

Vyzkoušeli jsme první smartphone od Kodaku [MWC]

Stánek Kodaku na veletrhu v Barceloně patřil jedinému modelu – Kodak IM5. Smartphone střední třídy se zaměřuje na snadné používání.

11.  3.  2015 | Láska Jan | 13

Kodak se vrací na scénu se smartphonem IM5 [CES]

Kodak se vrací na scénu se smartphonem IM5 [CES]

První smartphone od Kodaku není překvapivě žádný pokročilý fotomobil. Kodak se snaží oslovit méně zkušené uživatele, kteří chtějí snadno fotit.

7.  1.  2015 | Láska Jan | 18