Nokia + Kodak = lepší mobilní focení

Finská Nokia dala několikrát jasně najevo, že integrovaný foťáček (alespoň v případě jejich telefonů) není zbytečná hračka. S foťáčkem se má fotit a výstupy, tedy fotografie, se mají pořádně využít. Na základě této filosofie Nokia nejdříve představila Image Viewer – příslušenství, díky němuž si můžete fotografie prohlížet na obrazovce televizoru. O tomto přístroji jsme psali zde. Zajímavé příslušenství nyní následuje neméně zajímavá služba.

Nokia oznámila navázání spolupráce se společností Kodak. V určitém smyslu se jedná o událost vpravdě historickou, neboť dochází ke spojení dvou gigantů různých odvětví. Nokia vstupuje do svazku jakožto gigant na poli mobilních komunikací, Kodak hraje prim ve světě fotografií. Po vyslovení jmen těchto dvou společností je každému jasné, čeho se bude ona spolupráce týkat. Ano, jedná se o digitální fotografie.

Jak bude spolupráce Nokie a Kodaku vypadat? Nokia v podstatě naváže na existující službu Kodaku pod názvem "ofoto" , která umožňuje majitelům digitálních fotoaparátů sdílet, ukládat a objednávat tisk fotografií prostřednictvím internetu. Stejně jako oni, budou mít také majitelé Nokií možnost vytvářet svá on-line alba, ze kterých pak budou vybírat fotografie pro tisk. Na základě objednávky Kodak požadované fotografie vytiskne.

Sepětí Kodaku s Nokií přinese zákazníkům Nokie také speciální samoobslužné automaty, s jejichž pomocí bude možné pořízené fotografie přenést na papír během pěti minut. Program pro on-line správu digitálních fotografií bude distribuován společně s telefony Nokia 3650 a 6600. Pro Nokii 7650 a také 3650 bude možné program bezplatně stáhnout ze stránek Nokie nebo Kodaku.

Nokia věří, že spolupráce s Kodakem prohloubí zájem o obrazové služby, což následně povede ke zvýšení prodeje mobilů s integrovaným fotoaparátem. Jakým způsobem přijmou službu samotní uživatelé, ukáže až čas.

Diskuze (1) Další článek: Nokia představila dva nové mobily

Témata článku: Nokia, Kodak, Nokia 3650, Zajímavá služba, Lep, Focení, Mobil, Mobilní focení

Určitě si přečtěte