Nokia 3510i obsahuje chybu - nezvoní tak, jak má!

Náš čtenář, Marek Lazor z Ostravy, nás upozornil na softwarovou chybu Nokie 3510i. Problém se údajně týká všech telefonů tohoto typu a na našem trhu prý neexistuje software, kterým to lze vyřešit. O co jde? Nokia 3510i neumí přiřadit ani jedno stažené vyzvánění ke konkrétnímu jménu v telefonním seznamu. Polyfonní melodie si tak můžete pouze přehrát či přiřadit jako vyzvánění k celému profilu, na tuto funkci se chyba nevztahuje. Starší typ N3510 údajně podobné problémy nemá.

Jak nám Marek napsal, chyba je způsobena tím, že u N3510i se stažené adresáře ukládají do jiného adresáře než standardní tóny. Z telefonního seznamu pak neexistuje vstup do této galerie. V profilech přitom tato položka je. Sám autor příspěvku navštívil autorizovaný servis v Ostravě, kde tuto závadu vůbec neznali.

Jedno řešení přece jen existuje, byť je trošku riskantní. Stačí zakoupit neoriginální PC kabel, připojit se s ním k PC a pak nahrát polyfonní melodie přímo mezi originální zvonění (místo do adresáře Galerie tónů). My však doufáme, že si v Nokii chybu uvědomí a vyřeší ji oficiálně. V současné době nemáme v redakci ani jednu N3510i, tudíž tuto chybu nemůžeme potvrdit, doufáme však, že se majitelé tohoto modelu ozvou v diskusi a problém potvrdí, případně vyvrátí.

Diskuze (44) Další článek: Jedeme s mobilem do Polska (téma týdne)

Témata článku: Nokia, Nokia 3510i, Obsah

Určitě si přečtěte