Nokia 6086: véčko, které umí volat přes internet

Nová Nokia 6086 je atraktivní véčko s výbavou, která na první pohled příliš nezaujme. Hlavní displej má rozlišení jen 128 × 160 bodů a je pasivní, vnější je jen monochromatický s modrým podsvícením a rozlišením 96 × 68 bodů. Fotoaparát má jen VGA rozlišení. Překvapí ale přítomnost slotu pro paměťové karty, MP3 přehrávač a rádio.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Nokia 6086

Překvapením úplně největším je ale podpora bezdrátových sítí Wi-Fi. Výrobce tento telefon evidentně směřuje do firemní sféry a podpora Wi-Fi je určena, jak jistě tušíte, pro provoz internetového volání. To se však neprovádí prostřednictvím klasických VoIP protokolů, ale prostřednictvím technologie UMA (unlicensed mobile access). Tato technologie umožňuje automatické přepínání telefonu mezi GSM a Wi-Fi sítí, takže se uživatel nemusí vůbec starat o to, zda má vytočit běžný nebo internetový hovor (více se o UMA dozvíte zde). Dále je k dispozici EDGE, Bluetooth 2.0, systémový konektor Pop-Port a možnost synchronizace s počítačem.

Telefon se začne prodávat začátkem příštího roku za velmi atraktivní cenu, v přepočtu kolem šesti a půl tisíce korun. Předpokládáme ovšem, že se na našem trhu neobjeví, protože technologii UMA zatím naši operátoři nenabízí.

Diskuze (6) Další článek: Nokia 6300: ten pravý nástupce 6230i

Témata článku: Nokia, Véčko, Nokia 6086, Internet


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21