Nokia 6086: véčko, které umí volat přes internet

Nová Nokia 6086 je atraktivní véčko s výbavou, která na první pohled příliš nezaujme. Hlavní displej má rozlišení jen 128 × 160 bodů a je pasivní, vnější je jen monochromatický s modrým podsvícením a rozlišením 96 × 68 bodů. Fotoaparát má jen VGA rozlišení. Překvapí ale přítomnost slotu pro paměťové karty, MP3 přehrávač a rádio.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Nokia 6086

Překvapením úplně největším je ale podpora bezdrátových sítí Wi-Fi. Výrobce tento telefon evidentně směřuje do firemní sféry a podpora Wi-Fi je určena, jak jistě tušíte, pro provoz internetového volání. To se však neprovádí prostřednictvím klasických VoIP protokolů, ale prostřednictvím technologie UMA (unlicensed mobile access). Tato technologie umožňuje automatické přepínání telefonu mezi GSM a Wi-Fi sítí, takže se uživatel nemusí vůbec starat o to, zda má vytočit běžný nebo internetový hovor (více se o UMA dozvíte zde). Dále je k dispozici EDGE, Bluetooth 2.0, systémový konektor Pop-Port a možnost synchronizace s počítačem.

Telefon se začne prodávat začátkem příštího roku za velmi atraktivní cenu, v přepočtu kolem šesti a půl tisíce korun. Předpokládáme ovšem, že se na našem trhu neobjeví, protože technologii UMA zatím naši operátoři nenabízí.

Témata článku: Nokia, Véčko, Nokia 6086, Internet

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Freetel Musashi: exotické véčko s Androidem [MWC]

Freetel Musashi: exotické véčko s Androidem [MWC]

Na MWC jsme vyzkoušeli androidí véčko Freetel Musashi. Japonci znovu předvedli jakých zběsilostí jsou schopni a telefon osadili rovnou se dvěma 4" displeji.

4.  3.  2016 | Miksa Martin | 4

Alcatel One Touch 536: véčko pro seniory

Alcatel One Touch 536: véčko pro seniory

28.  3.  2013 | Láska Jan | 12