Nokia 6100 je s novým firmwarem lepší

Nokia před nedávnem konečně připravila nový firmware pro svůj mobil Nokia 6100. Nese označení 04.70 NPL-2 a je datován na konec dubna. Ten, kdo si zakoupil tento přístroj, byl jistě překvapen několika málo chybkami, které nový firmware z velké části řeší. Co tedy nový firmware přináší nového.

 • Pokud byl kontakt z telefonního seznamu přiřazen do některé ze skupin a následně se vám pokusil dovolat, zaznamenali jste to pouze akusticky, neboť displej telefonu se nerozsvítil. Údaje o volaném se zobrazovaly korektně. Tato chyba je již opravena. Při příchozí bankovní zprávě však mobil zůstává stále potemnělý.
 • Pokud jste si do mobilu nahráli Java aplikaci, např. v podobě e-mailového klienta, asi jste se při pokusu o spojení se zlou potázali. Programy většinou hlásily chybu spojení. Dnes je vše vyřešeno. Otestováno na programech EmailReader a EmailViewer s Oskarovým GPRS. Oba pracují zcela korektně v rámci svých možností.
 • Dále byla zlepšena kvalita reproduktoru. Nastavení některých parametrů jako DSP bylo změněno.
 • Byla vylepšena kontrola hlasitosti. Nyní nastavení stupnice lépe odpovídá reálnému vyjádření.
 • Subjektivně se mi zdá, ze došlo ke zrychlení menu. Práce s textovkami při zaplněné paměti se mi zdá také lepší.
 • Někteří uživatelé si stěžovali na tzv. "zatuhnutí" telefonu. Sám jsem toto zažil pouze jednou při listování v seznamu telefonu. S novým firmwarem se mi to ještě nepodařilo. Nemohu proto korektně posoudit zlepšení v této oblasti.
 • Kdo si stěžoval na problikávání displeje, ten se bohužel zlepšení nedočká. Původní zprávy, že se jedná o špatně nastavenou obnovovací frekvenci displejů, se nepotvrdily. Firma Nokia se vyjádřila k problému po svém. Tedy konstatováním, že se jedná o vlastnost displejů. Výměna tedy nepomůže. Toto se vztahuje i na jiné typy, které mají shodný displej jako Nokia 6100.
 • Aplikace World Clock II a Converter byly vylepšeny.
 • Vylepšeno snímání zapalovače v automobilových sadách.
 • Přidána podpora headsetů HS-10 a HS-2R.
 • Přidáno několik jmen operátorů.

Drobná rada na závěr. Některé opravny, které nahrání nového firmwaru provádějí, nezálohují data z telefonu a opomenou to zákazníkovi sdělit. Při nahrání fw. se provede celkový reset telefonu, při kterém přijdete o vše, co je v telefonu uloženo. Tedy o telefonní seznam (pakliže je uložen v paměti telefonu a ne na SIM kartě), o textové zprávy, data v kalendáři, veškerá nastavení, Java aplikace, melodie, obrázky a další. Proto data pečlivě zálohujte předem nebo si to vyžádejte v opravně, pokud takovou službu poskytuje.

Diskuze (13) Další článek: Nová verze Opery pro Nokie 7650 a 3650

Témata článku: Nokia, Nokia 6100, Firmware, Nový firmware, Lep


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34