Nokia 6260: chytré véčko se Symbianem (fotogalerie a informace)

Nokia dnes představila několik nových mobilních telefonů a také pár nových kousků příslušenství. První informace najdete v této bleskovce, zde nabízíme fotografie a stručný popis představených modelů.

Jedním ze dvou chytrých telefonů je triální véčko Nokia 6260. Jeho rozměry jsou 102 x 49 x 23 mm a při hmotnosti 130 g. Aktivní displej s rozlišením 176 x 208 pixelů dokaže zobrazit 65 536 barev.  

Podobně jako typ 6630 používá operační systém Symbian. Podporuje technologii push to talk a má Bluetooth. Obsahuje také vestavěný VGA fotoaparát, jenž umožňuje využít čtyřnásobný digitální zoom. Zajímavostí je možnost otočení displeje pod odklopení horní části véčka. Otočením displeje by mělo dojít k aktivování videokamery.

Je vestavěn e-mailový klient s možností přímého zobrazování příloh a prohlížeč s podporou XHTML. Telefon má k dispozici 6 MB vlastní interní paměti, ale nechybí ani podpora paměťových karet MMC s kapacitou 32 MB. V telefonu je vestavěn také radiopřijímač a přehrávač mp3. 

K tomuto telefonu je použitelná také nově představená klávesnice Nokia Wireless Keyboard, která je k mobilu připojitelná přes Bluetooth. S telefonem lze komunikovat i přes infraport a USB.

Do distribuční sítě by měl být 6260 uveden ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Předpokládaná cena se bude pohybovat kolem 14 500 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6260

Témata článku: Nokia, Véčko, Nokia 6260, Nokia 6260 slide, Chytré véčko, Foto, Fotogalerie, Informace

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Freetel Musashi: exotické véčko s Androidem [MWC]

Freetel Musashi: exotické véčko s Androidem [MWC]

Na MWC jsme vyzkoušeli androidí véčko Freetel Musashi. Japonci znovu předvedli jakých zběsilostí jsou schopni a telefon osadili rovnou se dvěma 4" displeji.

4.  3.  2016 | Miksa Martin | 4

Alcatel One Touch 536: véčko pro seniory

Alcatel One Touch 536: véčko pro seniory

28.  3.  2013 | Láska Jan | 12