Nokia 6630: Symbian, 3G a megapixelový foťák (fotogalerie a informace)

Nokia dnes představila několik nových mobilních telefonů a také pár nových kousků příslušenství. První informace najdete v této bleskovce, zde nabízíme fotografie a stručný popis představených modelů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6630

Nokia 6630 je telefon který dokáže pracovat v sítích GSM, EDGE a podporuje také třetí generaci WCDMA. Je to megapixelový fotomobil s hmotností 127 gramů a rozměry 110 x 60 x 20,6 mm.

Mobil používá operační systém Symbian. Je zacílen pro multimediální aplikace, jako například sledování videa v reálném čase a videokonference. Součástí je mobilní klient Nokia Mobile VPN pro přístup na firemní intranet nebo poštovní server.

Nokia 6630 má vestavěný fotoaparát o rozlišení 1,23 Mpx s až šestinásobným digitálním zoomem. Jako doplněk nabízí řadu funkcí pro zpracování obrazu. Fotoaparát lze využít k pořízení videozáznamu s až hodinovou délkou. Standardně je Nokia 6630 vybavena paměťovou kartou Reduced Size MMC, uživatelská paměť má kapacitu 10 MB. Přehrávač Real Player si poradí s videem i MP3, o hardwarovém přehrávání MP3 se ale nepíše.

Jako doplněk bude k Nokii 6630 k dispozici přídavný blesk, bezdrátová Bluetooth klávesnice a handsfree sada do auta.

Telefon by se měl v prodeji objevit v posledním čtvrtletí roku 2004 a předpokládaná cena se bude pohybovat pravděpodobně kolem 18 000 Kč.

Diskuze (39) Další článek: Nokia 6170: kovové véčko s push to talk (fotogalerie + informace)

Témata článku: Nokia, 3G, Nokia 6630, Informace, Foto, Mega, Foťák, Fotogalerie

Určitě si přečtěte