Nokia a Motorola to daly dohromady: společně vstříc mobilní televizi

Podle analytické společnosti Infroma bude v roce 2010 prodáno přes 50 miliónů mobilních zařízení schopných příjmu digitálního televizního signálu ve standardu DVB-H. Očekává se rychlé rořšíření této služby, protože nabízí obchodní příležitosti hned pro několik subjektů: výrobce mobilních zařízení, operátory, provozovatele televizních kanálů nebo i poskytovatele potřebné infrastruktury. A právě všestranná podpora univerzálního standardu DVB-H by měla mít na úspěchu této služby velký podíl.

Motorola a Nokia se proto dohodly a společně budou vyvíjet komponenty pro své mobilní telefony nedaleké budoucnosti, které budou schopny přijímat digitální televizní vysílání DVB-H. A samozřejmě nejen to, především budou společné úsilí věnovat i vývoji dalších prvků systému, které následně budou nabízet mobilním operátorům. A začít hodlají ještě letos.

Robe Bero, který má mobilní televizi u Motoroly na starosti, k tomu říká: „Operátoři po celém světě zhodnotili mobilní televizi jako zcela novou službu, kterou mohou nabídnout svým zákazníkům – a součinnost bude hrát klíčovou roli pro rychlé nasazení této služby na trh.“

Diskuze (7) Další článek: Samsung bude žalovat za zlomení tenkého X820

Témata článku: Motorola, Nokia, Zařízení schopný, Motor, Mobil

Určitě si přečtěte