Nokia a Seznam.cz přinášejí vlastní mobilní email

Firmy Nokia a Seznam.cz oznámily partnerství, které novým majitelům mobilních telefonů Nokia automaticky přinese emailového klienta na Seznamu. Toto spojení je inspirováno několika podobnými vzory ze zahraničí, ve kterých figurují taková jména, jako Google, Yahoo! a nejvýznamnější výrobci telefonů.

Od 1. dubna se na český trh poprvé dostávají mobilní telefony značky Nokia, v nichž je přednastaven přístup k emailu Seznamu. Majitelé kteréhokoliv typu telefonu Nokia s emailovým klientem tak mají možnost přístupu ke svému emailovému účtu na nejnavštěvovanějším českém internetovém portálu Seznam. Společně s tím je přednastavena i záložka pro snadné vytvoření nové schránky na Seznamu.

Majitelé dříve zakoupených Nokií si mohou na adrese www.nokia.cz/mobilniemail zdarma objednat zaslání konfigurační zprávy pro automatické nastavení přístupu k emailu. Po zadání svého přihlašovacího jména a hesla může uživatel bez dalších technických složitostí napsat a poslat svůj první mobilní email.

Portál Seznam.cz provozuje v současné době zhruba 5,5 milionu emailových schránek. Spojením s nejoblíbenějšíznačkou mobilních telefonů, kterou je právě Nokia, se rozšiřuje dostupnost této služby pro ještě širší okruh klientů – pro majitele mobilních telefonů.

„Nespojujeme pouze dva silné brandy – Seznam a Nokia – ale především dva nejoblíbenější prostředky komunikace našich uživatelů – internet a mobilní telefon. Tímto směrem chceme pokračovat nejen u stávajících, ale i u většiny nových služebSeznamu,“ říká produktový manažer Seznam.cz Ivan Mikula.

To potvrzuje i Šárka Baronová, manažerka marketingu a PR společnosti Nokia ČR. „Emaily jsou jen první krok, v blízké budoucnosti chceme našim zákazníkům společně se Seznamem nabídnout přístup k dalším službám portálu,“ dodává.

Přístup k mobilnímu emailu je přitom jedna z klíčových služeb budoucnosti. Společnost Nokia předpokládá, že do roku 2009 bude mít mobilní email zprovozněno až 100 milionů uživatelů na celém světě. Mobilní email je přitom častěji využíván ve firmách. Podle údajů společnosti Telia Sonera jej například ve Švédsku využívá 14% zaměstnanců, kteří mají k dispozici služební telefon.

Společnost Nokia se snaží vyjít vstříc svým zákazníkům a nabídnout jim možnost být neustále ve spojení nejen pomocí hlasu a SMS, ale také emailu. Poprvé však svým zákazníkům v České republice nabízí jednoduché a přímé nastavení emailu prostřednictvím Seznamu jako ideální řešením pro rychlou komunikaci. Email přenáší text, data i fotografie, a to za velmi příznivé ceny. Mobilní zařízení Nokia s operačním systémem Symbian S60 navíc umožňují snadno pracovat také s přílohami například ve formátech Microsoft Office či Adobe Acrobat.

Diskuze (12) Další článek: UPC následuje O2: rychlejší internet za stejnou cenu

Témata článku: Nokia, Seznam.cz, Seznam, Mobil, Email


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21