Nokia Barracuda: připravuje se konkurence pro MotoFone

Při představení tenkého véčka Nokia N76 unikly zprávy, že Nokia chystá další tenké modely. Jeden z nich by měl být klíčový – zatím je známý pod kódovým označením Barracuda a moc se o něm neví. Dvě věci jsou však už teď téměř jisté – bude to velmi levný a tenký telefon. Nokia zjevně připravuje přímého konkurenta pro Motorolu Fone F3.

A není se čemu divit. Jak včera uvedla analytická společnost ABI Research, rozvojové trhy v Indii, Asii a Africe jsou pro výrobce mobilů velkou výzvou a zdrojem budoucích zisků. Ale zatímco v Evropě se dá vydělávat na menším počtu dobře vybavených a dražších telefonů, nové trhy si žádají levné telefony se základními funkcemi. Nicméně se jich zde prodají desítky miliónů a tak i při nižších výdělcích přepočtených na jeden kus telefonu jsou celkové zisky z prodeje závratné.

Motorola má se svým MotoFonem dobře našlápnuto. Nabízí atraktivní telefon s jednoduchou obsluhou, nadčasovým designem a hlavně s velmi nízkou cenou. U nás by se měl prodávat za cenu kolem tisíce korun. A Nokia na to půjde se svoji Barracudou určitě podobně. Telefon by měl být o něco lépe vybavený než současný základní low-end Nokia 1100, ale přesto bude ještě levnější. Navíc nabídne atraktivní design v tenkém těle. Novinka bude představena v polovině roku 2007, zatím však nic z výše uvedeného není oficiálně potvrzeno.

Diskuze (2) | Vodafone vnitrofiremní volání: SMS zdarma

Témata článku: Nokia, Nokia 1100, Nokia N76, Konkurence

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 11

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50