Nokia Barracuda: připravuje se konkurence pro MotoFone

Při představení tenkého véčka Nokia N76 unikly zprávy, že Nokia chystá další tenké modely. Jeden z nich by měl být klíčový – zatím je známý pod kódovým označením Barracuda a moc se o něm neví. Dvě věci jsou však už teď téměř jisté – bude to velmi levný a tenký telefon. Nokia zjevně připravuje přímého konkurenta pro Motorolu Fone F3.

A není se čemu divit. Jak včera uvedla analytická společnost ABI Research, rozvojové trhy v Indii, Asii a Africe jsou pro výrobce mobilů velkou výzvou a zdrojem budoucích zisků. Ale zatímco v Evropě se dá vydělávat na menším počtu dobře vybavených a dražších telefonů, nové trhy si žádají levné telefony se základními funkcemi. Nicméně se jich zde prodají desítky miliónů a tak i při nižších výdělcích přepočtených na jeden kus telefonu jsou celkové zisky z prodeje závratné.

Motorola má se svým MotoFonem dobře našlápnuto. Nabízí atraktivní telefon s jednoduchou obsluhou, nadčasovým designem a hlavně s velmi nízkou cenou. U nás by se měl prodávat za cenu kolem tisíce korun. A Nokia na to půjde se svoji Barracudou určitě podobně. Telefon by měl být o něco lépe vybavený než současný základní low-end Nokia 1100, ale přesto bude ještě levnější. Navíc nabídne atraktivní design v tenkém těle. Novinka bude představena v polovině roku 2007, zatím však nic z výše uvedeného není oficiálně potvrzeno.

Diskuze (2) Další článek: Vodafone vnitrofiremní volání: SMS zdarma

Témata článku: Nokia, Nokia 1100, Nokia N76, Konkurence

Určitě si přečtěte