Nokia brzy představí dotykový smartphone Nseries

Nokia začátkem října představila první dotykový smartphone s novou generací Symbianu S60 páté edice. Po náročném vývoji a ladění takové platformy je jasné, že model 5800 XpressMusic nezůstane jediným nositelem nového uživatelského rozhraní, a tak se už od začátku uvedení multimediálního dotykového přístroje spekulovalo, kdy přijdou další zástupci.

Nemuseli jsme ani dlouho čekat a roušku tajemství poodkryl ředitel marketingu indické pobočky Nokia, Devinder Kishore, který potvrdil přípravy nového dotykového zařízení Nseries. Těžko říct, zda tak učinil záměrně, nebo mu informace před novináři nedopatřením „vyklouzla z pusy“, ale podle serveru Cellpassion na prezentaci v Novém Dillí doslova prohlásil: „Není to zdaleka jediné dotykové zařízení (Nokia 5800 XpressMusic – pozn. red.), které realizujeme. Připravujeme další, už velmi brzy to bude zástupce Nseries.“

Znamená to snad, že Nokia stihne nový multimediální přístroj představit ještě v tomto roce? Bude se jednat o nástupce N96, která se právě začala prodávat? Bylo by to logické, současná vlajková loď totiž plní svou úlohy pouze v rámci domácí flotily, ostatní výrobci už ale mají některé silnější přístroje. Uvidíme, jak dlouho si Finové udrží svůj ledový klid a budou jen se shovívavým úsměvem sledovat, jak konkurence láduje do svých mobilů osmimegapixelové fotočipy, zatímco jejich maximum je 5Mpx.

Diskuze (38) Další článek: HTC Touch Diamond září (skoro) všemi barvami

Témata článku: Nokia, Nokia 5800 Navigation Edition, Nokia 5800 XpressMusic, Dotyk, Dot, Nové Dillí

Určitě si přečtěte