Nokia chce být zelená

Nokia chce být zelená

Nokia se snaží přesvědčit veřejnost, že to myslí s ekologií opravdu vážně. Po nedávno představeném mobilu 3110 Evolve nyní přichází s konceptem, který se znovu snaží být co nejšetrnější k životnímu prostředí. Nokia Eco Sensor by měla být ekologicky naprosto nezávadná a vyrobená z bio materiálů. Kromě samotného mobilu bude uživateli sloužit i senzor, který by měl být s telefonem propojen prostřednictvím technologie Near Field Communication. Senzor složený ze solárních článků pak bude dobíjet nejenom sebe sama, ale také telefon.

Na základě propojení telefonu a senzoru pak bude mobil schopný uživatele informovat o aktuálním počasí, povětrnostních podmínkách či úrovni slunečního záření. A protože je senzor možné nosit jako pásek na ruce, bude do mobilu současně předávat i informace o zdravotním stavu uživatele.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Škoda, že se jedná pouze o koncept, takový mobil by totiž Nokii jistě vynesl lepší hodnocení od společnosti Greenpeace, než to, které dostala nedávno.

Témata článku: Nokia, Greenpeace

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50