Nokia chrání své baterie proti padělatelům hologramem

Nokia chrání své baterie proti padělatelům hologramem

Nokia sice rozeslala tiskovou zprávu o svém novém programu, který má spotřebitelům pomoci rozeznat originální baterie, až včera, není to ale taková novinka. S akumulátory, které jsou označeny hologramem, jsme se setkali už u dvou telefonů, které jsme testovali.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Baterie s hologramem na Nokii 6630

Pod hologramem je na baterií také stírací políčko s identifikačním kódem. Online nebo prostřednictvím SMS pak bude možné ověřit, jestli jde opravdu o originální příslušenství Nokia. Konkrétní adresu stránky, kde lze ověření provést, jsem ale nenašel.

Klepněte pro větší obrázek
Hologram na baterii Nokie 7260

„Bezpečnost spotřebitelů je pro nás na prvním místě a budeme podnikat ještě razantnější opatření ke zvyšování informovanosti spotřebitelů o nebezpečí, které představují padělané a nekvalitní neznačkové baterie,“ uvedl Razvan Olosu, viceprezident divize Mobile Enhancements, Multimedia společnosti Nokia. „Tímto novým programem označování produktů Nokia přímo útočíme na padělatele, kteří vyrábějí potenciálně nebezpečné baterie. Díky hologramu spotřebitel pozná, zda se jedná skutečně o originální baterii Nokia.”

Slova o padělatelích jsou možná trochu silná. Nokia vůbec neuvažuje o možnosti, že neznačkové baterie mohou být stejně kvalitní jako originály a všechno hází do jednoho pytle. Na druhou stranu je ale pravda, že v případě výbuchů baterií podle dostupných informací nešlo o originální příslušenství.

Témata článku: Nokia, Baterie

22 komentářů

Nejnovější komentáře

  • lvy 16. 12. 2004 22:39:00
    Sony CM-DX1000 pokud se nepleu v přesném označení s baterií LiOn... jinak...
  • tank destroyer wolverine 16. 12. 2004 22:32:17
    vždyť 6230 to tam má od té doby co se začala prodávat. Jinak ten hologram...
  • -x- 16. 12. 2004 19:22:42
    .........asi tak nějak. Už jsem měl hromadu mobilů, ale baterii jsem...
Určitě si přečtěte

Jak prodloužit život baterie v mobilu

Jak prodloužit život baterie v mobilu

** Baterie v mobilu má dobrou kondici po asi 500 nabíjecích cyklů ** V praxi to jsou dva roky, pak kapacita rychle klesá ** Jak pečovat o baterie v telefonu?

17.  7.  2017 | Kůžel Filip | 49

I/O 2017: Google předvedl novinky v Androidu O

I/O 2017: Google předvedl novinky v Androidu O

** Google stále ještě neodhalil finální označení Androidu O ** Ukázal však alespoň některé novinky, na které se můžeme těšit ** Důraz je kladen i na zařízení, které mají 1GB RAM a méně

17.  5.  2017 | Chroust Martin | 11


komerční sdělení

Komerční sdělení