Nokia chrání své baterie proti padělatelům hologramem

Nokia sice rozeslala tiskovou zprávu o svém novém programu, který má spotřebitelům pomoci rozeznat originální baterie, až včera, není to ale taková novinka. S akumulátory, které jsou označeny hologramem, jsme se setkali už u dvou telefonů, které jsme testovali.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Baterie s hologramem na Nokii 6630

Pod hologramem je na baterií také stírací políčko s identifikačním kódem. Online nebo prostřednictvím SMS pak bude možné ověřit, jestli jde opravdu o originální příslušenství Nokia. Konkrétní adresu stránky, kde lze ověření provést, jsem ale nenašel.

Klepněte pro větší obrázek
Hologram na baterii Nokie 7260

„Bezpečnost spotřebitelů je pro nás na prvním místě a budeme podnikat ještě razantnější opatření ke zvyšování informovanosti spotřebitelů o nebezpečí, které představují padělané a nekvalitní neznačkové baterie,“ uvedl Razvan Olosu, viceprezident divize Mobile Enhancements, Multimedia společnosti Nokia. „Tímto novým programem označování produktů Nokia přímo útočíme na padělatele, kteří vyrábějí potenciálně nebezpečné baterie. Díky hologramu spotřebitel pozná, zda se jedná skutečně o originální baterii Nokia.”

Slova o padělatelích jsou možná trochu silná. Nokia vůbec neuvažuje o možnosti, že neznačkové baterie mohou být stejně kvalitní jako originály a všechno hází do jednoho pytle. Na druhou stranu je ale pravda, že v případě výbuchů baterií podle dostupných informací nešlo o originální příslušenství.

Témata článku: Nokia, Baterie

Určitě si přečtěte

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

** ZTE mluví o revoluci, ale první rozhodně není. ** Práce se dvěma displeji vypadá skvěle, ale není kompromisů až příliš? ** Nejvíce vadí předěl mezi displeji, značné rozměry a malá baterie.

18.  10.  2017 | Kůžel Filip | 25

Bezdrátové nabíjení nepřesvědčilo a nové iPhony to nezmění

Bezdrátové nabíjení nepřesvědčilo a nové iPhony to nezmění

** Od Applu jsme čekali revoluci v bezdrátovém nabíjení. Nepřišla. ** Proč nikdo z našich redaktorů nenabíjí bezdrátově? ** Benefity nejsou velké a „bezdrát“ poškozuje baterii.

15.  10.  2017 | Kůžel Filip, Michlovský Jakub | 121

U Havířova vyroste továrna na baterie za miliardu korun

U Havířova vyroste továrna na baterie za miliardu korun

11.  10.  2017 | E15.cz , Schwarzmann Marek | 18

Adaptibilní nabíjení. Jednoduchý trik, který zdvojnásobí životnost baterie

Adaptibilní nabíjení. Jednoduchý trik, který zdvojnásobí životnost baterie

** Nabíjení baterii unavuje ** Adaptibilní nabíjení snižuje počet cyklů ** V noci se nabije na 90 %, na stovku až těsně předtím, než vstanete

7.  10.  2017 | Kůžel Filip | 50