Nokia chystá levný smartphone se Symbianem Series 60

Škoda, že na MobilManii nemáme neklikací bleskovky, protože informace v nadpisu je zatím to jediné, co víme. Neznáme žádné další podrobnosti, snad jen to, že nový smartphone by se neměl objevit dřív než na začátku příštího roku.

Co to může být levný smartphone? Asi jej nebudeme moci srovnávat s N-Gage, která se prý na Invexu prodává za necelé čtyři tisíce korun (jinak za sedm tisíc). Tak nízko se Nokia s novým chytrým telefonem nedostane. Standardní smartphone této kategorie, Nokia 6600, dnes stojí kolem deseti tisíc a aby si výrobce příliš nekonkuroval svým běžným telefonům, nedovolí si asi jít o moc níž. Takže když mluvíme o levném smartphonu, půjde asi o cenu kolem osmi až deseti tisíc korun.

O co může být takový přístroj ochuzený, aby si jiní zákazníci měli důvod koupit dražší model? Ceně určitě bude přizpůsobený design, aby na první pohled bylo jasné, že jde o relativně levný telefon. Nokia možná zapomene na paměťové karty, nebude zde asi ani rádio. Otázkou je, jak se výrobce postaví k softwarové části. Samozřejmě zde nebude tolik dodatečných aplikací jako na nových drahých modelech, jenže když se výrobce takřka nemá k vylepšování základního softwaru (adresář, kalendář, budík atd.), bude věnovat energii k jeho omezování?

Jak si představujete levný chytrý telefon Nokia?

Diskuze (8) Další článek: Sagem myC5-2: tentokrát už pořádné véčko

Témata článku: Nokia, Nokia 6600, Nokia 6600 fold, Nokia 6600 slide, Nokia N-Gage, Drahý model, Levný smartphone, Series


Určitě si přečtěte