Nokia chystá obří tablet, má mít úhlopříčku přes 18 palců

Telefon Nokia 6 se stal prvním zařízením nové éry finské legendy, pod jejímž jménem vyrábí společnosti HDM. První smartphone se však bude prodávat pouze v Číně a opravdový návrat můžeme čekat při únorovém veletrhu MWC, kdy bude představen vyšší model P1. Zároveň s ním však začaly prosakovat informace také o tabletu, který by měl zaujmout především netradičně velkou úhlopříčkou displeje.

Spekulace, které se šíří již delší dobu, nyní potvrzuje také záznam v databázi testovacího nástroje GFXBench. Ten obsahuje kromě jiného informaci o operačním systému Android 7, čipsetu Snapdragon 835 s osmi výpočetními jádry a především parametry displeje. Ten má podle všeho mít úhlopříčku 18,4 palců s rozlišením 2 560 × 1 440.

Klepněte pro větší obrázek
Parametry údajného tabletu Nokie (foto: Tweaktown)

Dále se dá počítat s operační pamětí o kapacitě 4 GB a interní úložiště s kapacitou 64 GB. Fotoaparát si má poradit s natáčením 4K videa a fotit v rozlišení 12 Mpx.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takhle se Nokia vrátila do mobilů: Nokia 150.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
A záhy přišel i první smartphone: Nokia 6.

Mobile World Congress se v Barceloně koná od 27. února do 2. března a Nokia by měla hrát jednu z významných rolí letošního ročníku.

Témata článku: Nokia, Tablety, Spekulace

7 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Snoopy 5. 2. 2017 13:36:04
    Řekl bych, že ta společnost je HMD (ne HDM ani MHD)......
  • Jaroslav V. 4. 2. 2017 17:14:03
    P1 uz nese oznaceni jeden model od Huawei. Uz v tom zacina byt trochu...
  • Tomáš Štěrba 4. 2. 2017 17:09:03
    Já čekám na jediné. A to je, jestli i pod novou taktovkou vyjde nějaký...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení