Nokia chystá Wi-Fi pro malý komunikátor 9300

Americký úřad FCC koncem minulého týdne schválil, že Nokia 9300i vyhovuje požadavkům a může se prodávat. Čtete správně, jde o model s koncovkou „i“, který Nokia ještě oficiálně nepředstavila. Na pohled není vidět vůbec žádný rozdíl, snad trochu tmavší barva, novinky jsou uvnitř. A nejsou nijak nepodstatné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nová je zejména podpora Wi-Fi, kterou se doposud mohl chlubit jen vyšší, větší a dražší model 9500 Communicator. Navíc jde o rychlejší Wi-Fi 802.11g, varianta b je ovšem také podporována. Další novinkou je silnější baterie, místo 970 mAh nabídne kapacitu 1 100 mAh. Vnější klávesnice a displej jsou více svázané s operačním systémem Symbian Series 80, Nokia pro psaní SMS přidala slovník T9. Mezi aplikacemi se standardně objeví klient pro ICQ. Bluetooth povýšil na verzi 1.2 (současné modely používají verzi 1.1). Větší je také paměť: 128 MB RAM a 64 MB ROM. Vibrace však stále chybí.

Cenu zatím Nokia nezveřejnila, telefon skutečně ještě není oficiálně uvedený. Ve Švýcarsku se ale bude prodávat za cenu o 80 dolarů nižší než Nokia 9500 Communicator. Pokud se bude prodávat u nás, odhadujeme cenu na 21 tisíc korun.

Diskuze (14) Další článek: Vyzkoušeli jsme nejnovější smartphony Nokia!

Témata článku: Nokia, Wi-Fi, Nokia 9300i, Nokia 9500, Komunikátor, Vnější klávesnice

Určitě si přečtěte