Nokia chystá Wi-Fi pro malý komunikátor 9300

Americký úřad FCC koncem minulého týdne schválil, že Nokia 9300i vyhovuje požadavkům a může se prodávat. Čtete správně, jde o model s koncovkou „i“, který Nokia ještě oficiálně nepředstavila. Na pohled není vidět vůbec žádný rozdíl, snad trochu tmavší barva, novinky jsou uvnitř. A nejsou nijak nepodstatné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nová je zejména podpora Wi-Fi, kterou se doposud mohl chlubit jen vyšší, větší a dražší model 9500 Communicator. Navíc jde o rychlejší Wi-Fi 802.11g, varianta b je ovšem také podporována. Další novinkou je silnější baterie, místo 970 mAh nabídne kapacitu 1 100 mAh. Vnější klávesnice a displej jsou více svázané s operačním systémem Symbian Series 80, Nokia pro psaní SMS přidala slovník T9. Mezi aplikacemi se standardně objeví klient pro ICQ. Bluetooth povýšil na verzi 1.2 (současné modely používají verzi 1.1). Větší je také paměť: 128 MB RAM a 64 MB ROM. Vibrace však stále chybí.

Cenu zatím Nokia nezveřejnila, telefon skutečně ještě není oficiálně uvedený. Ve Švýcarsku se ale bude prodávat za cenu o 80 dolarů nižší než Nokia 9500 Communicator. Pokud se bude prodávat u nás, odhadujeme cenu na 21 tisíc korun.

Diskuze (14) Další článek: Vyzkoušeli jsme nejnovější smartphony Nokia!

Témata článku: Nokia, Wi-Fi, Nokia 9300i, Nokia 9500, Komunikátor

Určitě si přečtěte

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

** Selfíčko s dárečkem jedině přes messenger a přes Wi-Fi ** Nejvíce volali, SMSkovali a datovali zákazníci T-Mobilu ** Průměrná hodnota přenesených dat na SIM se pohybuje od 40 do 60 MB

25.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 17

Operátoři dělají z LTE pevný internet. Pomůže na venkově a mobilům neublíží

Operátoři dělají z LTE pevný internet. Pomůže na venkově a mobilům neublíží

** Pro mobily jsou ceny internetu vysoké a datové limity malé. ** Domácnostem však operátoři dají mnohem výhodnější nabídku. ** Může LTE nahradit xDSL, Wi-Fi, nebo dokonce optiku?

29.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 50

Zranitelnost Wi-Fi KRACK: Kdo by se měl bát nejvíce?

Zranitelnost Wi-Fi KRACK: Kdo by se měl bát nejvíce?

** Wi-Fi má problém ** Šifrování WPA trpí kritickou chybou ** Výrobci už naštěstí chystají záplaty

21.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 12

Konektivita na cestách. Chceme spolehlivé LTE, ne Wi-Fi ostrůvky

Konektivita na cestách. Chceme spolehlivé LTE, ne Wi-Fi ostrůvky

** Operátoři připravují LTE pro metro včetně tunelů. ** Najednou nás dopravní podnik překvapí Wi-Fi sítí v 6 stanicích. ** Najdou se výjimky, ale jinak je to s konektivitou na cestách bída.

21.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7