Nokia: „Chystáme více telefonů jako N9“

Marko Ahtisaari vede designové oddělení společnosti Nokia. Nedávno navrhl model X3 Touch&Type a trefil se do černého. Nokia X3-02 se uživatelům líbí. Jeho dítkem je také například tolik chválená Nokia N9. Nyní se Marko rozpovídal o budoucích produktech. Budou prý více vypadat jako N9.

O Marku Ahtisaari budeme slýchávat stále častěji. Letos se stal šéfem designu v Nokii a při rozhovoru pro The Wall Street Jurnal prozradil několik zajímavostí. Zájemci o vybavené dotykové telefony by měli očekávat více telefonů, podobných Nokii N9. Bohužel však nezmínil, jakou platformu budou tyto produkty využívat. V portfoliu Nokie se také bude častěji objevovat pevný polykarbonát s propíranou barvou a podobným řešením konstrukce jako u zmíněného modelu N9. Polykarbonát má důležité vlastnosti, které jsou pro elektroniku, a zejména pak telefony, zásadní: nezvyšuje tolik hmotnost, při recyklaci nezatěžuje životní prostředí a hlavně je prostupný pro signál.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Prý jich bude více

Nokia prý také rozšíří nabídku telefonů s koncepcí Touch&Type. Inspiraci můžeme brát u Nokie C2-02, C2-03, C3-01 nebo komunikátoru E6-00. Dle slov Marka Ahtisaariho chce stále mnoho zákazníků telefon s klasickou numerickou klávesnicí. Nokia nehodlá poptávku po tomto segmentu produktů ignorovat.

Klepněte pro větší obrázek
Marku Ahtisaari

Témata článku: Nokia, Nokia N9, Nokia N9 64GB, Nokia X3, Nokia X3 Touch and Type, Telefon

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

** Vysokorychlostní síť EAN slouží k připojení chytrých zařízení na palubách letadel ** V komerčním provozu by se mohla objevit už příští rok ** Pokryta bude celá EU včetně Česka

13.  12.  2016 | Láska Jan | 14