Nokia je nejcennější evropskou značkou

Jak se říká, dobré zboží se prodává samo. V dnešní době už to tak úplně neplatí, nicméně co bude zcela určitě platit i do budoucna je fakt, že zákazníci si jistou úroveň kvality spojují přímo s obchodní značkou výrobce. Pokud jste ještě neslyšeli o Evropské instituci obchodních značek, pak vězte, že se jedná o organizaci, která se zabývá hodnocením nejcennějších obchodních společností, států, průmyslových analýz, atd. Tento institut hodnotil v rámci své studie „eurobrand2007“ nejcennější obchodní jméno na starém kontinentu.

Klepněte pro větší obrázek

O toto ocenění se ucházely více než tři tisícovky společností z čtyřiadvaceti evropských zemí. A výsledek? Pro někoho možná trochu překvapivě obsadila první místo finská společnost Nokia, největší výrobce mobilů na světě. Ani další příčky nezůstaly telekomunikačnímu trhu vzdáleny, naopak. Čtvrté místo obsadila španělská Telefonica stíhaná britským Vodafonem. Do první desítky se vešly ještě německý Deutsche Telekom (provozující síť T-Mobile) a ftgroup, vlastník francouzského Orange. Celý žebříček padesáti nejúspěšnějších společností naleznete zde na webu institutu. Pro úplnost přidávám tabulku s vybranými záznamy z první desítky:

Pořadíznačkazemě původu
1.NokiaFinsko
4.TelefonicaŠpanělsko
5.VodafoneVelká Británie
7.Deutsche Telekom (T-Mobile)Německo
9.ftgroup (Orange)Francie

Témata článku: Nokia

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50