Nokia je zpět, Motorola bude brzy také. Lenovo se konečně odváží naplno použít odkoupenou značku

Lenovo vlastní Motorolu už tři roky. Tedy přesněji, před třemi lety koupilo od Googlu společnost Motorola Mobility, která se zabývá vývojem a výrobou koncových mobilních zařízení.

Dlouhou dobu to vypadalo, že Lenovo vůbec neví, co si s legendární mobilní značkou počne. Vždyť to byla Motorola, která v roce 1983 vyrobila úplně první mobilní telefon. A Lenovo jakoby se bálo naplno se k této legendě hlásit. Rozhodování manažerům v Číně jistě znesnadňoval fakt, že se jejich vlastní značka Lenovo zrovna tou dobou začínala prosazovat i na trhu smartphonů.

Zpočátku akvizice vedle sebe figurovaly obě mobilní značky (Motorola Moto a Lenovo Vibe) úplně separátně, jakoby spolu neměly nic společného. O dva roky později už smartphony Lenovo Vibe nesly jasný designový rukopis Motoroly.

Návrat legendární Motoroly

Její smartphony se nazývaly zkráceně pouze Moto a tak nějak se s Lenovy v nabídce dublovaly. Dobře to šlo vidět zrovna na našem trhu, kde společnost prodává obě modelové řady. Do budoucna už by to měla být jediná linie zařízení nazvaná Motorola. Lenovo bude stát v pozadí, podobně jako u notebooků ThinkPad.

Změnu strategie pro letošní rok nastínil v rozhovoru pro portál Cnet šéf Motoroly Mobility Aymar de Lencquesaing. Nyní už jediná mobilní divize v Lenovu zaštítí svým názvem všechny mobily. Takže do budoucna už žádný Vibe, žádné „Moto by Lenovo“, dokonce snad už ani ZUK (podznačka Lenova podobně jako Honor u Huawei) – všechny smartphony by měly nést název Motorola + typové označení.

Název Moto zůstane zachován pravděpodobně pouze u Moto Modů – výměnných modulů na smartphony, které si získaly oblibu. Na nich a na tradičním názvu bude firma stavět. Vzhledem k období příznivému pro návrat tradičních značek (vidíme na příkladu Nokie) by to mělo být správné rozhodnutí.

Chronologie značky Motorola:

  • 1983 – první mobilní telefon Motorola DynaTAC 8000x
  • 2004 – ikonické véčko Motorola Razr V3
  • 2009 – první androidová Motorola Cliq
  • leden 2011 – rozdělení společnosti Motorola na dvě společnosti: Motorola Solutions (řešení pro byznys) a Motorola Mobility (výroba koncových zařízení)
  • srpen 2011 – akvizice Motorola Mobility společností Google
  • leden 2014 – odkup Motoroly Mobility od Googlu společností Lenovo
  • srpen 2015 – integrace mobilní divize Lenova do Motoroly Mobilty
  • leden 2016 – vypuštění názvu Motorola z názvu telefonů, zůstává pouze Moto
  • leden 2017 – ohlášen návrat značky Motorola pro smartphony, s jinými podznačkami (Moto, Vibe, ZUK) se nepočítá

Témata článku: Lenovo, Motorola, Smartphony, Moto, Byznys, Strategie, CNET, Motor, ThinkPad

Určitě si přečtěte

Alcatel Idol 5S: skvělý muzikant s vysokými ambicemi [recenze]

Alcatel Idol 5S: skvělý muzikant s vysokými ambicemi [recenze]

** Idol 5S je nejvyšší telefon z portfolia Alcatelu, výbavou ale spadá do střední třídy ** Hlavním benefitem má být kvalitní zvuk se stereo reproduktory ** Zaujmout zahodlá i skvělým designem a kvalitním hliníkovým tělem

Včera | Miksa Martin | 1

OnePlus 5T: „Pětka“ se zbavuje rámečků a drží lákavou cenu

OnePlus 5T: „Pětka“ se zbavuje rámečků a drží lákavou cenu

** 5T je nový vlajkový model značky OnePlus ** Hlavní změnou je větší displej s tenkými rámečky ** Zachována zůstává špičková výbava, ale také cena

16.  11.  2017 | Miksa Martin | 35

Samsung upevnil pozici, Xiaomi vystřelilo vzhůru a Huawei na Apple ještě nestačilo [3Q 2017]

Samsung upevnil pozici, Xiaomi vystřelilo vzhůru a Huawei na Apple ještě nestačilo [3Q 2017]

** Samsung ve třetím čtvrtletí upevnil pozici tržního lídra ** Druhé místo Apple uhájil i bez iPhonu X ** Z konce první pětky letí raketa Xiaomi

13.  11.  2017 | Láska Jan | 3