Nokia ke svým mobilům oficiálně nabízí dvouletou záruku

Nokia začala oficiálně uznávat dvouletou záruku ke svým mobilním telefonům. Doposud ležel druhý povinný rok záruční doby zpravidla na bedrech koncových prodejců, případně distributorů. Nokia své jednání opírala o obchodní zákoník, kde o povinné dvouleté záruce není ani slovo, a nechtěla měnit obchodní podmínky, které platí jinde v Evropě.

Nyní nastala změna a Nokia sama u svých mobilních telefonů uznává záruční dobu dva roky. Tato výjimka však platí jen v České republice, v zahraničí se v tomto ohledu nic nemění.

Připravujeme další podrobnosti. Zatím si můžete přečíst starší články, které na MobilManii na téma dvouleté záruční doby vyšly:


Zpráva distributora Agora Plus:

Společnost AGORA plus, a. s., autorizovaný distributor Nokia GSM, oznamuje, že počínaje dnem 9. 9. 2003 poskytují – po dohodě se společností Nokia ČR – autorizovaní distributoři výrobků Nokia GSM v České republice svým obchodním partnerům na tyto výrobky záruku za jakost  v délce 24 měsíců. Nové záruční podmínky jsou platné pro všechny mobilní telefony Nokia dodané zákazníkům od uvedeného data.

Tyto nové záruční podmínky se vztahují pouze na telefony Nokia GSM dovezené do ČR prostřednictvím autorizovaného dovozce Nokia Czech Republic, s. r. o., a platí pouze pro přístroje prodané koncovému zákazníkovi na území České republiky.

Diskuze (28) Další článek: Top 5 výrobců mobilů v Evropě

Témata článku: Nokia, Uvedené data, Mobil

Určitě si přečtěte