Nokia: konec smršti čísel, telefony budou mít jména

Vyznat se v portfoliu Nokie je docela obtížné. Sami máme dost problém pamatovat si všechna číselná označení a přiřazovat k nim správné telefony, a to jsme lidé, kteří se živí psaním o mobilech. Běžný zákazník musí být ztracen. Nokia už uvažuje o změně označování svých telefonů déle. Když přišla řada N, což jsou multimediální smartphony se Symbianem, proslýchalo se, že brzy přibudou další řady označené písmenem a všechny novinky už budou označovány tímto způsobem. Další řada však přišla jediná – pracovní smartphony s označením E. Aspoň, že mezi chytrými mobily máme zatím jasno.

Mezi běžnými telefony bez operačního systému je ale trochu chaos. Číslování Nokie má sice svůj řád, ale navenek to tak moc nevypadá. Nokia se proto rozhodla dávat svým telefonům jména, tedy alespoň klíčovým modelům. Když před někým řeknete Motorola Razr, LG Chocolate nebo HTC TyTN hned aspoň podvědomě tuší, o čem je řeč. Ale která to zrovna je ta Nokia 6280? Nokia přiznala, že v tomto ohledu trochu zaspala a konkurence těží na proslavených jménech svých klíčových modelů.

Prozatím jsme ze strany Nokie slyšeli, že číselné označení mobilů zůstane a doplní jej název. Prvním takovým mobilem je třeba Nokia 5500 Sport. Její nástupce bude mít rovněž označení 5500, ale už se bude jmenovat třeba Outdoor. Podobně je na tom nová Nokia 8800 Sirocco. Lidé si tak snadno zapamatují název a zároveň si budou časem pamatovat, že 5500 je telefon odolný a 8800 luxusní. Možná se ale dočkáme čistě jmenných označení, oficiálně nebylo zatím stanoveno, jak se budou nová označení Nokií tvořit.

Témata článku: Nokia, Telefony, HTC Tytn, Motorola Razr, Nokia 5500 Sport, Nokia 6280, Nokia 8800, Nokia 8800 Arte, Nokia 8800 Carbon Arte, Nokia 8800 Gold Arte, Nokia 8800 Sapphire Arte, Nokia 8800 Sirocco, Nokia 8800 Sirocco Gold, Telefon, Konec

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v listopadu 2017 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v listopadu 2017 můžete koupit

** Vybíráme největší mobilní hity v několika kategoriích ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý ** Své místo mají i tablety a tlačítkové telefony

2.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 18

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

** Alcatel A7 je plastový telefon nižší střední třídy ** Hlavní lákadlo je 4 000 mAh s několikadenní výdrží. ** Má dostatek výkonu, paměti a stěžovat si nebudete ani na fotoaparát

6.  10.  2017 | Miksa Martin | 4

Google má dnes večer velkou tiskovku. Ukáže nejen Pixel 2

Google má dnes večer velkou tiskovku. Ukáže nejen Pixel 2

** Dnes téměř po roce proběhne další Google Keynote zaměřená na HW ** Hlavní hvězdou budou opět smartphony řady Pixel 2 ** Trumfne letos Google konkurenci?

4.  10.  2017 | Miksa Martin | 21

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8