Nokia: kontroluje vůbec někdo, jestli software funguje?

Nokia před několika dny vydala balíček PC Suite verze 4.81 určený pro práci s nejnovějším manažerským model 6310i. Jeho součástí je také program Phone Editor, který dokáže pracovat s telefonním seznamem, textovkami a vyzváněcími profily.

Obrovskou chybou předchozích verzí Phone Editoru bylo, že nedokázaly pracovat s vícepoložkovým seznamem. Bylo to vskutku zvláštní: zatímco do telefonu bylo možné k jednomu jménu vměstnat mnoho údajů, na počítači jste ale mohli editovat pouze jeden z nich. Nevadí, vše je zapomenuto, aktuální Phone Editor vícepoložkový seznam zvládá.

Proč? Proč? Proč?

Snad z důvodu, aby uživatelům nezměknul mozek, není přidání dalších čísel ke jménu tak jednoduché, jak byste si asi představovali. Editace seznamu probíhá v tomto okně:

Klepněte pro větší obrázek

Vestavěná nápověda nám radí, abychom pro přidání dalšího údaje ke jménu klikli na nápis Add Entry: To add a new field on a Contact card. 1. Click Add Entry on the Contact Card. An Add Entry for Contact Card dialog opens. To je přece snadno pochopitelné, pro tak triviální operace snad ani není nutné spouštět nápovědu.

Dobře, klikám na Add Entry, ale copak se to stalo? Kurzor se přesunul na jméno a program asi předpokládá, že bych ho chtěl změnit. Ale to přece nechci, potřebuji jen ke jménu přidat další číslo. Klikám znovu a znovu, šílím, nadávám na Nokii ... až se jednou rozčílením netrefím přímo na nápis, ale na malou ikonku vedle. A už jsme doma, otevře se dialog, ve kterém lze ke jménu přidávat další čísla ...

Klepněte pro větší obrázek

To si v Nokii opravdu během testování softwaru nikdo nevšiml, že položka Add Entry nesměřuje k avizovanému přidání dalších čísel, ale ke změně jména?

Diskuze (19) Další článek: Šíří se nová poplašná zpráva

Témata článku: Nokia, Software

Určitě si přečtěte