Nokia kupuje celý Symbian, zbrojí proti Androidu

Nokia dnes oznámila, že vznesla nabídku na odkup zbývajících podílů ve společnosti Symbian Limited, kterou sama vlastní ze 48 procent. Za akcii vypsala částku 3,647 euro. Celkově by tak finský výrobce zaplatil za společnost zabývající se vývojem operačních systémů převážně pro vlastní mobily částku 264 milionů eur.

Nabídka byla předána ostatním akcionářům, které reprezentují další významné telekomunikační společnosti, výrobci mobilních technologií a poskytovatelé mobilních služeb. Souhlas s postoupením podílů už vyjádřil například Sony Ericsson, Panasonic Mobile nebo Siemens International. Nokia očekává, že se k těmto akcionářům přidá i Samsung Electronics.

Zároveň bylo oznámeno založení sdružení Symbian Foundation společně s významnými světovými operátory. Ti se budou s Nokií spolupodílet na vývoji softwaru, který by měl být narozdíl od stávajících symbianových aplikacích volně dostupný na internetu a neměl by podléhat náročným certifikačním procesům. K příležitosti zahájení spolupráce na vytvoření unifikované a maximálně otevřené mobilní softwarové platformy bude probíhat živý přenos z Londýna.

TIP: Přenos můžete po krátké registraci sledovat od 12:00 na této adrese

Nokia chce tímto krokem posílit svůj vliv na výrobu a vývoj nejúspěšnějšího světového operačního systému pro mobilní telefony a hodlá se tak dobře připravit na avizovaný příchod Androidu do mobilů.

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian

Určitě si přečtěte

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

** Huawei dělá krok do budoucnosti, Mate 10 má koprocesor pro umělou inteligenci. ** Modely jsou tři, všechny jsme je v Mnichově vyzkoušeli. ** Rozptyl cen je značný: 10 až 21 tisíc, a to nepočítáme Porsche design.

16.  10.  2017 | Láska Jan, Miksa Martin | 74