Nokia kupuje Trolltech a chystá open-source pro své mobily

Aby celosvětově nejúspěšnější výrobce mobilních telefonů dokázal, že se umí prosadit i na poli aplikací a softwaru, spojí své síly se společností, která má s vývojem aplikací pro mobilní i jiné platformy nemalé zkušenosti. Zástupci Nokie oznámili záměr koupit méně známou vývojářskou společnost Trolltech. Její název možná dnes slyšíte poprvé, ale s některými aplikacemi už jste se nejspíš setkali a ani o tom nevíte. Software „Made by Trolltech“ najdete ve více než deseti milionech mobilních zařízení různých značek, firma se částečně podílela i na vývoji oblíbených internetových aplikací, jako je Skype nebo Google Earth.

Nokia doufá, že tímto krokem posílí své pozice na poli programového vybavení mobilních zařízení a podaří se jí dál zvyšovat konkurenceschopnost a uživatelský komfort svých nejzásadnějších platforem Series 40 a S60. Nově plánuje do svých telefonů implementovat i open-source prostředí. Akvizici Trolltechu za 153 milionů dolarů samozřejmě ještě musí schválit valná hromada a posvětit příslušné regulační orgány. Pokud vše půjde hladce, transakce by měla být dokončena nejpozději v červnu 2008.

Zdroj: Engadget Mobile

Témata článku: Nokia, Software pro mobily, Software pro PC, Mobil

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení