Nokia letos plánuje prodat 35 milionů mobilů s GPS

Minulý týden ve čtvrtek si ve finském hlavním městě dali dostaveníčko akcionáři světového výrobce mobilů číslo jedna. Ačkoli celosvětový podíl Nokia stále představuje 39 %, musel generální ředitel Olli-Pekka Kallasvuo akcionáře uklidňovat. „Žádám vás o více trpělivosti, před námi je mnoho lepších zítřků“, řekl Kalasvuo. A proč to znepokojení? Nokia totiž hodně ztrácí ve Spojených státech, dle výzkumné firmy Strategy Analytics se během posledních dvou let co do tržního podílu propadla z 20 na 7 %. Ředitel Nokie proto slibuje mnoho nových přístrojů právě pro americký trh a z toho plynoucí opětovné získání ztracených pozic. Tím ale aktivity finského výrobce za velkou louží nekončí, nově nabitým majetkem Nokie v USA se stala společnost Navteq produkující navigace, za jejíž akvizici Nokia zaplatila 8,1 miliard dolarů.

Klepněte pro větší obrázek
V letošním roce předpovídají analytici Nokie prodej dalších 35 milionů telefonů vybavených GPS, přičemž právě v osobní navigaci spatřují jednu z posledních vymožeností, která zatím nebyla do standardu mobilních zařízení začleněna.

Asi už tušíte kam tím mířím, obzvláště pokud si vzpomínáte na článek o evoluci mobilů. Olli-Pekka Kallasvuo totiž opět zopakoval, že Nokia se v letošním roce chystá prodat 35 milionů přístrojů vybavených osobní navigací GPS. Šéf Nokie dále předpokládá, že většinu prodaných telefonů koupí zákazníci, kteří už nějaký mobil mají. Starý přístroj za nový dle Kallasvua vymění celých 70 % zákazníků. Na závěr jsme se dozvěděli, že Nokia si je velmi dobře vědoma vzrůstající poptávky po internetových službách a klade si za cíl v tomto směru působit méně jako tradiční výrobce hardwaru, ale spíše jako internetová firma.

Témata článku: Nokia, GPS, Mobil, Starý přístroj

Určitě si přečtěte

Garmin Forerunner 35 Optic: levné chytré hodinky, které vás důkladně proměří [recenze]

Garmin Forerunner 35 Optic: levné chytré hodinky, které vás důkladně proměří [recenze]

** Recenze cenově dostupných značkových hodinek s GPS ** Průběžně měří kroky, srdeční tep a upozorňují na notifikace z telefonu ** Jsou malé, lehké a mají dlouhou výdrž

17.  1.  2017 | Polesný David | 40

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50


komerční sdělení

Komerční sdělení