Nokia Music Store přijde do Česka příští rok

Nokia rozšířila nabídku svého hudebního obchodu o další významnou gramofirmu. Hudební gigant Warner Music Group, zastupující mimo jiné takové hvězdy jako Madonnu, Alanis Morissette nebo kapely R.E.M. a Green Day, poskytne Nokii nabídku písniček ze svého bohatého katalogu. To vše se uskuteční v rámci celosvětové prodejní sítě Nokia Music Stores a současně i prostřednictvím služby Comes With Music.

Warner Music Group se stala průkopníkem v oblasti vývoje nových obchodních modelů s digitální hudbou a my jsme skutečně potěšeni, že tato společnost souhlasila s podporou jak prodejní sítě Nokia Music Store, tak služby Comes With Music,“ říká Tero Ojanperä, výkonný viceprezident a vedoucí obchodního oddělení Nokia Entertainment and Communities. „Služba Comes With Music nabízí uživatelům přístup ke kvalitnímu obsahu, interpretům umožňuje širší publicitu mezi novými a stávajícími fanoušky a služba zároveň vytváří nový zdroj příjmů pro všechny naše akcionáře.

Služba Comes With Music společnosti Nokia se stane zásadním krokem vpřed v procesu vývoje digitální hudby. Je to vůbec první iniciativa v celosvětovém měřítku, která zcela zásadním způsobem prolíná zájmy hudebních vydavatelství a telekomunikačních společností,“ říká Edgar Bronfman, Jr., předseda představenstva a generální ředitel Warner Music Group.

Spuštění služby Comes With Music je plánováno na druhou polovinu roku 2008 v rámci široké škály přístrojů značky Nokia ve vybraných zemích. Zákazníci získají prostřednictvím jednorázového nákupu přístup k poslechu a stahování své oblíbené hudby na období jednoho roku a zároveň si budou moci vlastní výběr hudby ukládat do trvalé knihovny.

Zákazníci mohou rovněž využít funkce vyhledávání hudebních novinek, zasílání tipů či vyhledávání oblíbených interpretů, skladeb nebo alb přímo z dlaně. Do seznamu požadovaných skladeb lze přidávat tituly, jejichž nákup může uživatel uskutečnit buďto v budoucnu, nebo případně ihned a stáhnout si je tak do svého mobilního přístroje. Zakoupené skladby lze také přesunovat mezi PC a kompatibilním přístrojem značky Nokia, a to bez ohledu na to, s pomocí jakého přístroje byly skladby zakoupeny.

Služba Nokia Music Store je dostupná v Austrálii, Finsku, Francii, Irsku, Itálii, Německu, Nizozemí, Singapuru, Švédsku a Velké Británii a v současnosti se rozšiřuje i do dalších zemí. V rámci regionu Česká republika, Polsko a Slovensko by měl být Nokia Music Store spuštěn ke konci roku 2009.

Váš názor | HTC Touch Diamond: megarecenze (+video)

Témata článku: Nokia, Rok, Příští rok, Nový zdroj, Kvalitní obsah, Sto, Oblast vývoje

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 11

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50