Nokia Music Store přijde do Česka příští rok

Nokia rozšířila nabídku svého hudebního obchodu o další významnou gramofirmu. Hudební gigant Warner Music Group, zastupující mimo jiné takové hvězdy jako Madonnu, Alanis Morissette nebo kapely R.E.M. a Green Day, poskytne Nokii nabídku písniček ze svého bohatého katalogu. To vše se uskuteční v rámci celosvětové prodejní sítě Nokia Music Stores a současně i prostřednictvím služby Comes With Music.

Warner Music Group se stala průkopníkem v oblasti vývoje nových obchodních modelů s digitální hudbou a my jsme skutečně potěšeni, že tato společnost souhlasila s podporou jak prodejní sítě Nokia Music Store, tak služby Comes With Music,“ říká Tero Ojanperä, výkonný viceprezident a vedoucí obchodního oddělení Nokia Entertainment and Communities. „Služba Comes With Music nabízí uživatelům přístup ke kvalitnímu obsahu, interpretům umožňuje širší publicitu mezi novými a stávajícími fanoušky a služba zároveň vytváří nový zdroj příjmů pro všechny naše akcionáře.

Služba Comes With Music společnosti Nokia se stane zásadním krokem vpřed v procesu vývoje digitální hudby. Je to vůbec první iniciativa v celosvětovém měřítku, která zcela zásadním způsobem prolíná zájmy hudebních vydavatelství a telekomunikačních společností,“ říká Edgar Bronfman, Jr., předseda představenstva a generální ředitel Warner Music Group.

Spuštění služby Comes With Music je plánováno na druhou polovinu roku 2008 v rámci široké škály přístrojů značky Nokia ve vybraných zemích. Zákazníci získají prostřednictvím jednorázového nákupu přístup k poslechu a stahování své oblíbené hudby na období jednoho roku a zároveň si budou moci vlastní výběr hudby ukládat do trvalé knihovny.

Zákazníci mohou rovněž využít funkce vyhledávání hudebních novinek, zasílání tipů či vyhledávání oblíbených interpretů, skladeb nebo alb přímo z dlaně. Do seznamu požadovaných skladeb lze přidávat tituly, jejichž nákup může uživatel uskutečnit buďto v budoucnu, nebo případně ihned a stáhnout si je tak do svého mobilního přístroje. Zakoupené skladby lze také přesunovat mezi PC a kompatibilním přístrojem značky Nokia, a to bez ohledu na to, s pomocí jakého přístroje byly skladby zakoupeny.

Služba Nokia Music Store je dostupná v Austrálii, Finsku, Francii, Irsku, Itálii, Německu, Nizozemí, Singapuru, Švédsku a Velké Británii a v současnosti se rozšiřuje i do dalších zemí. V rámci regionu Česká republika, Polsko a Slovensko by měl být Nokia Music Store spuštěn ke konci roku 2009.

Témata článku: Nokia, Rok, Kvalitní obsah, Příští rok

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

** Vysokorychlostní síť EAN slouží k připojení chytrých zařízení na palubách letadel ** V komerčním provozu by se mohla objevit už příští rok ** Pokryta bude celá EU včetně Česka

13.  12.  2016 | Láska Jan | 14