Nokia Music Store přijde do Česka příští rok

Nokia rozšířila nabídku svého hudebního obchodu o další významnou gramofirmu. Hudební gigant Warner Music Group, zastupující mimo jiné takové hvězdy jako Madonnu, Alanis Morissette nebo kapely R.E.M. a Green Day, poskytne Nokii nabídku písniček ze svého bohatého katalogu. To vše se uskuteční v rámci celosvětové prodejní sítě Nokia Music Stores a současně i prostřednictvím služby Comes With Music.

Warner Music Group se stala průkopníkem v oblasti vývoje nových obchodních modelů s digitální hudbou a my jsme skutečně potěšeni, že tato společnost souhlasila s podporou jak prodejní sítě Nokia Music Store, tak služby Comes With Music,“ říká Tero Ojanperä, výkonný viceprezident a vedoucí obchodního oddělení Nokia Entertainment and Communities. „Služba Comes With Music nabízí uživatelům přístup ke kvalitnímu obsahu, interpretům umožňuje širší publicitu mezi novými a stávajícími fanoušky a služba zároveň vytváří nový zdroj příjmů pro všechny naše akcionáře.

Služba Comes With Music společnosti Nokia se stane zásadním krokem vpřed v procesu vývoje digitální hudby. Je to vůbec první iniciativa v celosvětovém měřítku, která zcela zásadním způsobem prolíná zájmy hudebních vydavatelství a telekomunikačních společností,“ říká Edgar Bronfman, Jr., předseda představenstva a generální ředitel Warner Music Group.

Spuštění služby Comes With Music je plánováno na druhou polovinu roku 2008 v rámci široké škály přístrojů značky Nokia ve vybraných zemích. Zákazníci získají prostřednictvím jednorázového nákupu přístup k poslechu a stahování své oblíbené hudby na období jednoho roku a zároveň si budou moci vlastní výběr hudby ukládat do trvalé knihovny.

Zákazníci mohou rovněž využít funkce vyhledávání hudebních novinek, zasílání tipů či vyhledávání oblíbených interpretů, skladeb nebo alb přímo z dlaně. Do seznamu požadovaných skladeb lze přidávat tituly, jejichž nákup může uživatel uskutečnit buďto v budoucnu, nebo případně ihned a stáhnout si je tak do svého mobilního přístroje. Zakoupené skladby lze také přesunovat mezi PC a kompatibilním přístrojem značky Nokia, a to bez ohledu na to, s pomocí jakého přístroje byly skladby zakoupeny.

Služba Nokia Music Store je dostupná v Austrálii, Finsku, Francii, Irsku, Itálii, Německu, Nizozemí, Singapuru, Švédsku a Velké Británii a v současnosti se rozšiřuje i do dalších zemí. V rámci regionu Česká republika, Polsko a Slovensko by měl být Nokia Music Store spuštěn ke konci roku 2009.

Váš názor Další článek: HTC Touch Diamond: megarecenze (+video)

Témata článku: Nokia, Kvalitní obsah, Oblast vývoje, Nový zdroj, Rok, Sto, Příští rok


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15