Nokia N800: na internet s Linuxem

Když Nokia před letními prázdninami roku 2005 představila model 770, nevědělo se kam s ním. Nebyl to komunikátor, protože chyběl vlastní GSM modul a specifikaci TabletPC zase neodpovídaly rozměry a operační systém. Zařízení bylo primárně určeno pro surfování po internetu přes WiFi. Experiment se evidentně osvědčil a finský výrobce brzy přijde s nástupcem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Předchůdce novinky: Nokia 770

Typ Nokia N800 bude pravděpodobně představen už na veletrhu CES, který začíná právě dnes. Ještě před premiérou se na internetu objevily fotografie a také základní informace. Novinka od předchůdce beze změny přejímá širokoúhlý displej o rozlišení 800 × 480, WiFi a Bluetooth, v aktualizované verzi bude stejný operační systém založený na Linuxu. Operační paměť bude mít kapacitu 128 MB, úložný prostor velikost 256 MB. O navýšení se postarají karty SD. Novinkou je integrovaná webová VGA kamera. Nokia N800 oproti 770 o pár milimetrů narostla, ale protihodnotou přidává stereoreproduktory.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
První fotografie bezdrátového internetového terminálu Nokia N800

Novinka bude na americkém trhu stát asi 400 dolarů (přes 8 000 Kč), u nás se partně neobjeví. Po několika dnech je to po modelu E65 už druhý předpremiérový únik finské Nokie.

Diskuze (7) Další článek: Prodlouženo: SMS zdarma k tarifu Bav se

Témata článku: Nokia, Linux, Internet

Určitě si přečtěte