Nokia N82: aktualizace firmware bez ztráty dat

Jedna z nejčastějších stížností majitelů smartphonů značky Nokia je prý ztráta nastavení a aplikací po aktualizaci firmwaru. Přitom je ale většinou aktualizace firmwaru telefonu v dnešní době takřka nutností, jelikož většinou opravuje či vylepšuje řadu předchozích nedostatků. Dle fanoušků finského výrobce, kteří si své poznatky a zkušenosti vyměňují na blogu věnovanému přístrojům s rozhraním Series60 je na světě první vlaštovka, která tímto nedostatkem netrpí. Konkrétně se jedná o Nokii N82, která svým majitelům díky implementaci funkce uchování uživatelských dat (User Data Preservation) ušetří práci po aktualizaci prostřednictvím Nokia Software Update.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
N82 je první chytrá Nokia, která si s novým firmwarem automaticky uchová nastavení i aplikace

Je sice pravda, že pro tento model zatím žádná aktualizace firmwaru nevyšla, ale uvedenou vlastnost je možné ověřit reinstalací stávající verze. Technoidi z blogu S60 očekávají brzké uvolnění první aktualizace, která má vylepšit celkovou stabilitu a snad i rychlost telefonu. A ještě důležitá poznámka na závěr: není nic horšího, než ztratit svá data uložená v telefonu. Proto i když budete v budoucnu provádět aktualizaci firmware na zařízení podporující uchování uživatelských dat, raději si vždy data zálohujte pro případ, že by se něco pokazilo.

Zdroj: S60 Blog

Diskuze (24) Další článek: O2 spouští Business Mail: velkou poštu i pro malé ryby

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Aktualizace softwaru, Symbian, Nokia N82, Chytrá nokia, Firmware, Akt, Aktualizace

Určitě si přečtěte