Nokia N93: praktický test výdrže akumulátoru

Testujeme Nokii N93, multimediální mobil s oslňující výbavou. Předevčírem jsme vám ukázali první fotografie a videa pořízená optikou s trojnásobným zoomem a včera jsem se zaměřil na sledování výdrže telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Den mi začínal nezvykle brzy, Nokia N93 mě budila už v šest hodin. Narozdíl ode mě byla plná energie, protože jsem ji nechal přes noc připojenou na nabíječce. Plán dne byl jasný – cesta z Brna do Prahy na tiskovou konferenci a pak se uvidí. Zvolil jsem pohodlnější cestování autobusem, takže jsem měl dvě a půl hodiny na hraní s N93. Nejprve jsem zkontroloval web, podíval se po novinkách na zpravodajských serverech a stáhl si e-maily. Konečně jsem měl čas na přizpůsobení telefonu – hlavní nabídka, zkratky, grafické téma, vyzvánění, profily, skupiny a filtry. Tak jak jsem zvyklý. S telefonem jsem si takto hrál necelou hodinu, krátce jsem také zkoumal možnosti fotoaparátu a kamery. Poté jsem si pustil hudbu a telefon mi přibližně půl hodiny sloužil jako MP3 přehrávač (mimochodem, s adaptérem na jack 3,5 mm a sluchátky Sennheiser PX-100 hraje výtečně).

V Praze jsem pořídil pár dalších testovacích fotek (cca 15) a videí (celkem cca 5 min). Po cestě zpět jsem si dopřál téměř tři hudební alba, což znamená přibližně dvě hodiny poslechu. Doma jsem telefon synchronizoval přes Bluetooth a úhrnem jsem za den vyřídil asi osm telefonátů a jeden videohovor. Na textové zprávy také došlo, přijato i odesláno asi deset. Kolem deváté večer si Nokia požádala zvukovým signálem o nabití, za necelé dvě hodiny poté se vypnula, když jsem jí synchronizoval a stahoval z ní fotky.

Pokud chcete využívat potenciál Nokie N93, připravte se na denní nabíjení. Když si odpustíte hudbu, neustálé hraní s funkcemi apod., může se výdrž dostat až na pár dnů. Pak je ale zbytečné, abyste měli Nokii N93.

Po plném nabití telefon vydržel:

  • provoz od šesti hodin ráno do jedenácti večer, tedy 17 hodin
  • po většinu času přihlášení v 3G síti, vypnutý Bluetooth
  • cca dvě a půl hodiny poslechu hudby
  • přibližně 15 fotografií a 5 minut záznamu videa v plném rozlišení
  • přibližně osm kratších telefonátů, jeden tříminutový videohovor a asi deset textovek
  • stažení nových e-mailů (hlavičky), prohlížení webu v mobilu – přeneseno 320 kB dat
  • další činnosti – nastavení, organizér, galerie, synchronizace (úhrnem cca hodina)
Je to moc nebo málo, když navíc uvážíme velký displej s rozlišením 240 × 320 bodů? Pro typického uživatele Nokie N93 je to velmi málo. Když bude svůj telefon využívat naplno, může se obávat, že mu přístroj do večera nevydrží při životě. Výdrž telefonu budu sledovat dále a v recenzi se dočkáte konečného verdiktu.
Diskuze (18) Další článek: TomTom One je lehčí a má nové funkce

Témata článku: Nokia, Výdrž, Akumulátor, Nokia N93, Nokia N93i, Praktický test, Test


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10