Nokia N95: tak fotí 5Mpx fotomobil (ukázkové fotografie)

Nokia pozvala minulý týden do New Yorku novináře z celého světa, aby zde představila, kromě jiného, svůj klíčový model pro rok 2007 - Nokii N95. Je to výborný telefon s vynikajícími parametry, který ve mně zanechal velmi pozitivní první dojmy. Dobrou náladu mi však na místě pokazil můj notebook, jehož pevný disk vypověděl službu v tu nejméně vhodnou chvíli. Naštěstí nebyla všechna data ztracena a tak se můžete pokochat například následujícími fotografiemi pořízenými Nokií N95, tedy mobilním telefonem s pětimegapixelovým fotoaparátem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Fotografie jsou staženy z jednoho z předváděných vzorků a jedná se o obrázky pořízené ve fotostudiu pro prezentační účely. Přímo na místě nemělo pořizování vlastních snímků příliš smysl, protože tmavá hala nasvícená barevnými světly by byla pro fotoaparát nefér hendikepem. V jednom z předváděných telefonů ovšem bylo velké množství studiových fotografií a některé i méně povedené, což naznačuje, že je pouze někdo zapomněl smazat a jedná se o softwarem neposkvrněné obrázky.

Pokud mám srovnávat s výsledky jiných fotomobilů, jsou fotografie perfektní, vykazují ostrost po celé ploše a velmi jemnou kresbu. Už jsme zase o krůček blíže kvalitám fotografií pořízených běžnými digitálními fotoaparáty. Na případnou kritiku je však ještě brzy, testované telefony zatím zdaleka neměly finální firmware. 

Diskuze (52) Další článek: Sony Ericsson slaví páté narozeniny

Témata článku: Nokia, Nokia N95, Nokia N95 8GB, Výborný telefon, Fotografie, Foto, Fotografie pořízený

Určitě si přečtěte