Nokia nabídne blogování přímo z mobilu

Mobilní deníček Nokia Lifeblog, který sleduje, co se svým mobilem napíšete, vyfotíte nebo natočíte, měl původně komunikovat pouze s počítačem. Nokia výslovně uváděla, že se nejedná o blogovací nástroj, že obrázky nebo texty nelze přímo publikovat na internet, jedinou možností bylo poslat vybranou položku e-mailem.

  
Lifeblog v mobilu

Včera ale Nokia oznámila, že ve spolupráci se společností Six Apart vyvíjí nástroj, který Lifeblog propojí s blogovacím systémem TypePad. To znamená, že patrně přímo z telefonu bude možné na web poslat aktuální obrázky. Není to ale ještě stoprocentně jisté, publikování může být povoleno třeba jen z aplikace na počítači – uvidíme.

  
Lifeblog na počítači

Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když napíšu, že by výsledek mohl vypadat třeba takto. Odkaz vede na osobní blog Christiana Lindholma, ředitele Nokie, který Lifeblog přivedl na svět. Objevila se tam obrázková prezentace-deník, který jakoby z oka vypadl výstupům Lifeblogu.

Další informace o Nokia Lifeblogu najdete ve starším podrobném článku

Diskuze (1) Další článek: Srovnání všech mobilů: cena vzhledem k funkcím (září 2004)

Témata článku: Nokia, Mobil, Blog


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62