Nokia nabídne hudbu na rok zdarma, má to ale háček

Nokia se před pár dny pochlubila plány na spuštění nové služby, s níž si budou v příštím roce majitelé jejích telefonů stahovat hudbu do svých přístrojů po dobu jednoho roku zdarma. Služba dostala jméno Comes with Music a stažené nahrávky si mohou uživatelé nechat i po uplynutí zmíněné doby.

Klepněte pro větší obrázek

Comes with Music bude zpočátku spolupracovat s hudebním vydavatelstvím Universal Music Group, její zisky poplynou ve výši asi 5 dolarů za každý čerstvě prodaný telefon Nokia měsíčně. Spuštění této služby se plánuje na polovinu roku 2008, avšak již teď se internet plní nespokojenými ohlasy na některé nevýhodné detaily jejího používání.

Výrazným mínusem Comes with Music je právě poplatek několika dolarů měsíčně, jeho výše se totiž pravděpodobně promítne do koncové ceny přístroje tak, aby Nokia na vlastní službě neprodělala. Dalším negativem je přístupnost služby výhradně pro nově zakoupené Nokie. A co více, nahrávky budou opatřeny ochranou PlayForSure DRM, ta zabraňuje poslech souborů v přehrávačích iPod a Zune, navíc je nelze vypálit na CD bez uhrazení příslušného poplatku.

Podle prvních zpráv nejsme z Comes with Music příliš nadšení, nicméně si na podrobnější hodnocení počkáme až s uvedením služby do provozu.

Diskuze (17) Další článek: Sony Ericsson vylepšil design svých stránek

Témata článku: Nokia, Ostatní, Zdarma, Háček, Rok

Určitě si přečtěte