Nokia nabídne hudbu na rok zdarma, má to ale háček

Nokia se před pár dny pochlubila plány na spuštění nové služby, s níž si budou v příštím roce majitelé jejích telefonů stahovat hudbu do svých přístrojů po dobu jednoho roku zdarma. Služba dostala jméno Comes with Music a stažené nahrávky si mohou uživatelé nechat i po uplynutí zmíněné doby.

Klepněte pro větší obrázek

Comes with Music bude zpočátku spolupracovat s hudebním vydavatelstvím Universal Music Group, její zisky poplynou ve výši asi 5 dolarů za každý čerstvě prodaný telefon Nokia měsíčně. Spuštění této služby se plánuje na polovinu roku 2008, avšak již teď se internet plní nespokojenými ohlasy na některé nevýhodné detaily jejího používání.

Výrazným mínusem Comes with Music je právě poplatek několika dolarů měsíčně, jeho výše se totiž pravděpodobně promítne do koncové ceny přístroje tak, aby Nokia na vlastní službě neprodělala. Dalším negativem je přístupnost služby výhradně pro nově zakoupené Nokie. A co více, nahrávky budou opatřeny ochranou PlayForSure DRM, ta zabraňuje poslech souborů v přehrávačích iPod a Zune, navíc je nelze vypálit na CD bez uhrazení příslušného poplatku.

Podle prvních zpráv nejsme z Comes with Music příliš nadšení, nicméně si na podrobnější hodnocení počkáme až s uvedením služby do provozu.

Diskuze (17) Další článek: Sony Ericsson vylepšil design svých stránek

Témata článku: Nokia, Ostatní, Zdarma, Háček, Rok


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40