Nokia očekává ve třetím čtvrtletí 2008 nižší podíl na trhu

Finský výrobce zveřejnil výsledkové prognózy pro aktuální kvartál. Nokia očekává, že její podíl na trhu výrobců mobilních telefonu proti druhému čtvrtletí poklesne. Tento odhad se liší od toho, co marketingoví manažeři uváděli těsně po zveřejnění výsledků za druhý kvartál. Tehdy ještě v Nokii spoléhali, že následující čtvrtrok bude alespoň stejně úspěšný. Mezi výrobci mobilních telefonů zatím Finové ukrajují z koláče čtyřicetiprocentní díl.

Analytici předpovídají celkové oslabení mobilního trhu, způsobené poklesem zájmu zákazníků o nové produkty na některých významných, nasycujících se trzích. I přesto ale Nokia očekává, že v roce 2008 meziročně zvýší produkci mobilních zařízení o více než 10 % na miliardu a čtvrt vyrobených kusů.

Nokia zveřejní výsledky za třetí čtvrtletí 2008 ve čtvrtek 16. října.

Zdroj: Nokia

Témata článku: Nokia, Třetí čtvrtletí, Trh

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

** Vysokorychlostní síť EAN slouží k připojení chytrých zařízení na palubách letadel ** V komerčním provozu by se mohla objevit už příští rok ** Pokryta bude celá EU včetně Česka

13.  12.  2016 | Láska Jan | 14