Nokia odmítá podporovat Windows XP

Na australském serveru ZDNet vyšel článek, podle kterého Nokia odmítá připravit ovladače, se kterými by bylo možné používat některé její produkty s aktuálním operačním systémem Windows XP.

Ten, kdo má zkušenost s propojováním mobilů Nokia s Windows XP. ví, že to není zcela jednoduchá a automatická záležitost. Synchronizační balíček PC Suite odmítá pracovat, telefon s počítačem nepropojíte přes infračervený port ...

Mluvčí australské pobočky Nokie Antony Wilson uvedl, že pro Nokii jsou prioritou budoucí produkty: „V době vývoje současných mobilů Windows XP ještě nebyla k dispozici, takže nyní pro ně neexistují ovladače.“ Jestliže se ale vývojáři rozhodnou, že budoucí produkty budou pracovat i s Windows XP, Nokia patrně připraví ovladače i pro existující zařízení.

Nokia sice nezaručuje, že její současné produkty budou někdy s Windows XP pracovat, uživatelé by však neměli propadat panice: „Uvědomuji si, že je to nepříjemné, ale tyto záležitosti potřebují čas“, zakončil Wilson.

Témata článku: Nokia, ODM, Windows XP

Určitě si přečtěte

Xiaomi není výrobce. Přečtěte si, jak funguje tenhle fenomén

Xiaomi není výrobce. Přečtěte si, jak funguje tenhle fenomén

** Xiaomi je fenomén a dělá věci jinak. ** Do zákulisí nás nechá nahlédnout odborník na čínský trh. ** Pojem „výrobce“ dnes neznamená, co si patrně myslíte.

12.  7.  2017 | Posejpal Jan | 29