Nokia odtajnila tři futuristické koncepty

29. dubna se v Londýně konala designérská konference Nokie pod názvem Behind The Scenes – Nokia Design. Výrobce se pochlubil nejen zajímavým designérským studiem, ale hlavně třemi koncepty a zároveň směry, kam se budou ubírat myšlenky mobilních vývojářů. Již z dřívější doby jsme slyšeli o zeleném konceptu Remade a futuristickém konceptu Morph.

Klepněte pro větší obrázek 
Zero Waste Charger
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
People First a Wears In Not Out
People First zase mluví o konceptu, jenž by dokázala sloužit více uživatelům najednou (např. včetně telefonních seznamů pod heslem…), snad se dočkáme i podpory více SIM karet apod. Wears In Not Out je zase zástupcem myšlenky, která tvrdí, že telefony by měly vydržet uživatelům několik let a šly by s dobou pomocí softwarových aktualizací, nikoliv hardwarových. Ze závěrů konference vyplývá, že Nokia plánuje realizaci uvedených myšlenek v horizontu 3 – 5 let, takže si ještě počkáme.
Součástí projektu Homegrown jsou tři koncepty. Zero Waste Charger představuje myšlenku zhotovení nabíječky, která by po dobití telefonu mohla zůstat v zásuvce a přitom by nespotřebovávala energii.
Diskuze (11) Další článek: Čtveřice novinek v májovém ceníku O2

Témata článku: Nokia, Ostatní, Mobilní vývojář, Mobilní vývoj, Koncept


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 20

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113