Nokia odtajnila tři futuristické koncepty

29. dubna se v Londýně konala designérská konference Nokie pod názvem Behind The Scenes – Nokia Design. Výrobce se pochlubil nejen zajímavým designérským studiem, ale hlavně třemi koncepty a zároveň směry, kam se budou ubírat myšlenky mobilních vývojářů. Již z dřívější doby jsme slyšeli o zeleném konceptu Remade a futuristickém konceptu Morph.

Klepněte pro větší obrázek 
Zero Waste Charger
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
People First a Wears In Not Out
People First zase mluví o konceptu, jenž by dokázala sloužit více uživatelům najednou (např. včetně telefonních seznamů pod heslem…), snad se dočkáme i podpory více SIM karet apod. Wears In Not Out je zase zástupcem myšlenky, která tvrdí, že telefony by měly vydržet uživatelům několik let a šly by s dobou pomocí softwarových aktualizací, nikoliv hardwarových. Ze závěrů konference vyplývá, že Nokia plánuje realizaci uvedených myšlenek v horizontu 3 – 5 let, takže si ještě počkáme.
Součástí projektu Homegrown jsou tři koncepty. Zero Waste Charger představuje myšlenku zhotovení nabíječky, která by po dobití telefonu mohla zůstat v zásuvce a přitom by nespotřebovávala energii.

Témata článku: Nokia, Ostatní, Mobilní vývojář, Koncept

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50