Nokia posiluje svou pozici jedničky

Nokia zveřejnila své finanční výsledky za druhé čtvrtletí roku 2007. A má se čím chlubit. Čistý obrat vzrostl meziročně o 28% , zisk pak o celých 57%. Velice se daří přístrojům z multimediální řady N a pracovní řady E. U multimediálních přístrojů se zvýšil operační zisk o 85%. Jsou to drahé přístroje a přesto se dobře prodávají, z čehož Nokia velmi profituje.

Výrobce si dále udržuje jedničku v žebříčku největších výrobců telefonů. Také za druhé čtvrtletí prodal nejvíce přístrojů a jeho podíl na trhu vzrostl na 38%, což je oproti druhému kvartálu loňského roku skok o čtyři procenta.

Tip: podrobnosti si můžete přečíst zde (v Angličtině)

Dařilo se také Sony Ericssonu i Samsungu. Motorola se ale velmi trápí a již druhé čtvrtletí se svými finančními výsledky nemůže moc chlubit.

Témata článku: Nokia, Čistý obrat

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50