Nokia představila sedm nových mobilů! (oživeno)

Nokia dnes představila sedm nových mobilních telefonů. Čtyři jsou určeny pro sítě GSM, další tři budou pracovat v sítích CDMA. Podrobné specifikace zatím nebyly uvolněny, přinášíme vám alespoň důležité informace z tiskové zprávy.

Nokia 6280

Kompaktní mobil s vysouvací konstrukcí, který se chlubí podporou 3G sítí WCDMA a zvládne samozřejmě také klasické GSM. Má dvoumegapixelový fotoaparát doplněný o VGA kameru na přední straně, špičkový displej s rozlišením 320 × 240 bodů a s podporou 262 tisíc barev. Nebude chybět slot pro paměťové karty miniSD a Bluetooth. Největším překvapením ale je, že se jedná o mobil na platformě nové, již třetí generace Series 40. Na trhu se objeví do konce roku za cenu 375 EUR (cca 13 000 Kč s DPH).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nokia 6270

Nokia zřejmě chce dohnat manko v oblasti mobilů s vysouvací konstrukcí. Druhým takovým je model 6270, který je opět vybaven dvoumegapixelovým fotoaparátem, displejem s rozlišením 320 × 240 bodů a 262 tisíci barvami, bude mít MP3 přehrávač a stereofonní reproduktory s 3D efektem. Bude fungovat ve čtyřech pásmech GSM a prodávat se začne také do konce roku za cenu 300 EUR (cca 10 700 Kč s DPH).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nokia 6111

A aby těch „vysouváků“ nebylo málo, připravila Nokia ještě jeden. Tentokrát s menším displejem s rozlišením 128 × 160 bodů a 262 tisíci barvami, megapixelovým fotoaparátem, ale nebude chybět ani Bluetooth nebo e-mailový klient. Nokia 6111 bude ale levnější, nabízet se bude za 270 EUR (cca 9 600 Kč s DPH) a fungovat bude v sítích GSM 900/1800/1900 MHz. Opět se dočkáme někdy ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nokia 6060

Novým stylovým kouskem je model 6060. Jedná se o véčko s kryty zdobenými chromem, které se bude nabízet ve dvou verzích s podporou GSM 900/1800 MHz nebo 850/1900 Mhz. Výbava není nijak oslnivá a odpovídá předpokládané ceně 140 EUR (5 000 Kč s DPH). Displej bude mít rozlišení 128 × 160 bodů a zobrazí 65 tisíc barev. Více informací ze specifikace zatím Nokia neuvolnila. Telefon se na trh dostane ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nokia 6265

Kromě telefonů pro GSM sítě připravila Nokia i tři telefony určené pouze pro sítě třetí generace CDMA. Prvním z nich je opět vysouvací model 6265, který se chlubí tloušťkou pouze 22 mm. Výbava je ohromující, kromě dvoumegapixelového fotoaparátu a displeje s jemným rozlišením 240 × 320 bodů a 262 tisíci barvami nabídne přehrávač hudebních souborů, FM rádio nebo slot na miniSD karty. Datová komunikace s blízkým okolím je zajištěna prostřednictvím Bluetooth nebo dokonce WiFi.

Nokia 2255

Další telefon pro CDMA již podle stručné specifikace vypadá docela obyčejně. Má displej s rozlišením 128 × 128 bodů s podporou 65 tisíc barev. Z výbavy nejvíce zaujme FM rádio.

Nokia 2125

Posledním z představených telefonů je jednoduchý telefon s kompaktními rozměry a nízkou hmotností 85 g. Bude fungovat v sítích CDMA a je určen pro začínající uživatele, kteří se spokojí se základní výbavou.

Dnes představil nové telefony také Sony Ericsson, prohlédnout si je můžete zde.

Diskuze (46) Další článek: Nespokojenost s CDMA? Právě teď můžete vypovědět smlouvu

Témata článku: Nokia, Nokia 6060, Nokia 6111, Nokia 6270, Nokia 6280, Nový mobil, Mobil, Manko, Sed


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15