Nokia představuje vylepšenou platformu Series 40

Nokia představuje vylepšenou platformu Series 40

Nokia představila novou verzi platformy Series 40: 5th Edition. V rámci programu „Nokia global developer support“ ji již v těchto dnech dostanou k dispozici aplikační a hardwaroví vývojáři.

Na Series 40 stojí převážná část masové produkce finského výrobce. Je to jakýsi kompletní balíček obsahující hardware, software a vývojářské prostředí umožňující programování aplikací. Pátá edice této platformy se opírá o technologii Java Micro Edition (Java ME), měla by usnadnit a obohatit možnosti, které dnes programátoři mají. Výsledkem budou rozmanitější aplikace a snazší práce s multimédii.

Tisková zpráva je plná odporných odborných pojmů, vyplývá z ní však několik zajímavých skutečností. Některé základní prvky Series 40 5th Edition jsou nově společné s „dospělou“ Series 60, což by mělo zaručit snazší přenositelnost aplikací. Na podobě nového systému s Nokií spolupracoval Vodafone. Nově bude možné naprogramovat hry s bohatším 3D zvukem. Pracovalo se také na webovém prohlížeči, synchronizaci s počítačem, rychlejší bude vykreslování rastrové 3D i vektorové 2D grafiky. Již v základu bude systém umět streamovat audio a video z internetu.

Témata článku: Nokia

8 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Kuba Veselý 10. 5. 2007 18:29:47
    jj to je katastrofa... nikdy sem si nemyslel jak je to uzitecna vec... a...
  • Honza Režný 9. 5. 2007 22:10:21
    jj, treba u SXG75 to dost casto pouzivam, u nokii to maji akorat...
  • Many 9. 5. 2007 19:01:08
    Taky by mohli zprovoznit běh Java aplikací na pozadí, tak jak to má od...
Určitě si přečtěte

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

** Vysokorychlostní síť EAN slouží k připojení chytrých zařízení na palubách letadel ** V komerčním provozu by se mohla objevit už příští rok ** Pokryta bude celá EU včetně Česka

13.  12.  2016 | Láska Jan | 14


komerční sdělení

Komerční sdělení