Nokia představuje vylepšenou platformu Series 40

Nokia představila novou verzi platformy Series 40: 5th Edition. V rámci programu „Nokia global developer support“ ji již v těchto dnech dostanou k dispozici aplikační a hardwaroví vývojáři.

Na Series 40 stojí převážná část masové produkce finského výrobce. Je to jakýsi kompletní balíček obsahující hardware, software a vývojářské prostředí umožňující programování aplikací. Pátá edice této platformy se opírá o technologii Java Micro Edition (Java ME), měla by usnadnit a obohatit možnosti, které dnes programátoři mají. Výsledkem budou rozmanitější aplikace a snazší práce s multimédii.

Tisková zpráva je plná odporných odborných pojmů, vyplývá z ní však několik zajímavých skutečností. Některé základní prvky Series 40 5th Edition jsou nově společné s „dospělou“ Series 60, což by mělo zaručit snazší přenositelnost aplikací. Na podobě nového systému s Nokií spolupracoval Vodafone. Nově bude možné naprogramovat hry s bohatším 3D zvukem. Pracovalo se také na webovém prohlížeči, synchronizaci s počítačem, rychlejší bude vykreslování rastrové 3D i vektorové 2D grafiky. Již v základu bude systém umět streamovat audio a video z internetu.

Diskuze (8) | HTC: upgrade na Windows Mobile 6 zdarma

Témata článku: Nokia, Series

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 11

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50