Nokia představuje vylepšenou platformu Series 40

Nokia představila novou verzi platformy Series 40: 5th Edition. V rámci programu „Nokia global developer support“ ji již v těchto dnech dostanou k dispozici aplikační a hardwaroví vývojáři.

Na Series 40 stojí převážná část masové produkce finského výrobce. Je to jakýsi kompletní balíček obsahující hardware, software a vývojářské prostředí umožňující programování aplikací. Pátá edice této platformy se opírá o technologii Java Micro Edition (Java ME), měla by usnadnit a obohatit možnosti, které dnes programátoři mají. Výsledkem budou rozmanitější aplikace a snazší práce s multimédii.

Tisková zpráva je plná odporných odborných pojmů, vyplývá z ní však několik zajímavých skutečností. Některé základní prvky Series 40 5th Edition jsou nově společné s „dospělou“ Series 60, což by mělo zaručit snazší přenositelnost aplikací. Na podobě nového systému s Nokií spolupracoval Vodafone. Nově bude možné naprogramovat hry s bohatším 3D zvukem. Pracovalo se také na webovém prohlížeči, synchronizaci s počítačem, rychlejší bude vykreslování rastrové 3D i vektorové 2D grafiky. Již v základu bude systém umět streamovat audio a video z internetu.

Diskuze (8) Další článek: HTC: upgrade na Windows Mobile 6 zdarma

Témata článku: Nokia, Series

Určitě si přečtěte